Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.07.2021, 18:30

Je sexy, múdry, ale často na zabitie. Vojta Kotek stvárni v novom seriáli neznesiteľného génia

Seriálovú novinku Einstein – Prípady neznesiteľného génia uvedie už čoskoro Prima Plus.

Je sexy, múdry, ale často na zabitie. Vojta Kotek stvárni v novom seriáli neznesiteľného génia
Zdroj: TV Prima

Na fyzikálne zákony je jednotka, s ostatnými si hlavu zrovna neláme. Jeho povaha a intelekt mu pripravujú zaujímavé životné situácie, do ktorých by sa sám radšej nedostával. „Sexy, múdry, ale na zabitie,“ to je skrátka popis seriálového Einsteina. Ten sa o slovo prihlási slovenským divákom na obrazovkách Prima Plus od 14. augusta.

Hlavný seriálový hrdina Filip Koenig v podaní Vojtěcha Koteka je najmladší profesor, ktorý kedy vôbec prednášal teóriu fyziky na univerzite. A predovšetkým je prapravnukom Alberta Einsteina. Lenže trpí dedičnou Huntingtonovou chorobou a keďže mu má zostávať nanajvýš niekoľko rokov života, žije svoj život naplno.

Zdroj: TV Prima

​Keď sa počas lekárskej prehliadky snaží z ordinácie ukradnúť lieky, ktoré by spomalili zhoršovanie jeho zdravotného stavu, zatkne ho polícia. Vo väzení sa pripletie k vyšetrovaniu vraždy a svojimi znalosťami pomôže vyšetriť prípad. Polícia pochopí, že by sa im Filip so svojou genialitou mohol hodiť. Dostane tak od šéfa kriminálky ponuku, že si miesto pobytu vo väzbe môže vybrať funkciu ich konzultanta. Filip si, aj keď nerád, vyberá druhú možnosť.

„Filipa vyšetrovanie a práca s políciou veľmi zdržujú od jeho skutočnej práce, na druhej strane ho to však nesmierne baví. Je to pokrm pre jeho mozog,“ približuje svoju postavu jej predstaviteľ Vojtěch Kotek.

Zdroj: TV Prima

S Filipom bude v rámci policajného oddelenia spolupracovať Lenka v podaní Anny Polívkovej. „Vďaka nakrúcaniu som sa zamilovala do akčných scén, veľmi ma bavia. Nakrúcala som niekoľko bitiek, zatýkaní a zásahov so zbraňou. Dokonca som bola poučená, že pokiaľ sa ide na zásah, nikdy nesmiem mať zbraň vo vystretých rukách, ale musím mať lakte mierne pokrčené a zbraň mať bližšie pri tele. Vraj by som sa tak pri zásahu, kde by páchateľ čakal za rohom, prezradila,“ približuje svoje poznatky herečka.

Tejto nesúrodej dvojici bude veliť šéfinšpektor Ivan, ktorý stojí na čele oddelenia vrážd. „Pri seriáli vznikla pekná partička, a to nielen vďaka režisérovi Vojtovi Moravcovi. Mám radosť, že môžem byť medzi Vojtom a Aničkou a ako ich šéf a major ich úkolovať,“ prezradil Pavel Zedníček, ktorý túto rolu stvárňuje. ​Do vyšetrovacieho tímu patrí ešte najlepšia kamarátka Lenky a forenzná analytička Soňa (Eva Josefíková). 

Zdroj: TV Prima
Zdroj: TV Prima

​Do deja zasiahne aj Filipova maminka Kamila Koenigová, ktorá bude mladého Einsteina dusiť materinskou láskou a životnými radami. Tú stvárňuje Veronika Freimanová, ktorá, mimochodom, hrala Vojtovi Kotekovi mamu už niekoľkokrát, aj vo  filmoch Snowboarďáci či Rafťáci.

Zdroj: TV Prima

​Nakrúcanie seriálu prebiehalo ešte pred prepuknutím pandémie, no jej priebeh odložil samotnú premiéru. Tej sa diváci v Česku dočkali pred niekoľkými týždňami a pozadu už nezostanú ani diváci na Slovensku. Slovenskú premiéru seriálu Einstein – Prípady neznesiteľného génia uvedie televízia Prima PLUS v sobotu, 14. augusta o 20.15 hod.

Zdroj: TV Prima

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.