Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.07.2016, 11:50

Robert Fico opäť neodpovedá na otázky médií. Novinárov navyše uráža

Vzťah premiéra k médiám je znova kritický. Na otázky neodpovedá a označuje ich za blbosti.

Robert Fico opäť neodpovedá na otázky médií. Novinárov navyše uráža

Zatiaľ, čo slovenské médiá sa dožadujú odpovedí ohľadom kauzy Bašternák, zmien vo vedení strany, na ktoré vyzval europoslanec Boris Zala, odsťahovanie premiéra z bytu pochybného podnikateľa ako i odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka, Robert Fico na otázky nereaguje. Miesto toho podáva jednostranné vyhlásenia na témy, ktoré v aktuálnom politickom vývoji ťažko považovať za kľúčové.

Nadpriemerná úroda

V stredu bol premiér na žatve s roľníkmi, prítomné boli aj viaceré slovenské médiá. „Úroda je nadpriemerná. Z tohto titulu budeme musieť brať na vedomie pokles cien, s tým musíme žiť. Budeme musieť naďalej vyvíjať tlak smerom k Bruselu, pokiaľ ide o mlieko, pravdepodobne aj o bravčové mäso. S tým súvisí aj produkcia obilnín,“ priblížil predseda vlády. Fotografie z poľa premiér zverejnil aj na svojom Facebooku.

Médiá však na poli kládli premiérovi aj iné otázky ako tie, ktoré sa týkali úrody. Reportér Denníka N Miroslav Kern sa predsedu vlády spýtal, čo si myslí o aktuálnej kritike europoslanca Borisa Zalu. „Prišli ste robiť žatvu, alebo kvôli takýmto blbostiam?“ spýtal sa ho Robert Fico pokračujúc v ceste. Prekvapený novinár reagoval otázkou, či je skutočne blbosť, ak europoslanec vyzýva k výmene vedenia vlastnú stranu.

Ficova odpoveď bola podráždená. „Prosím vás, neotravujte, tu sme pri žatve, neotravujte. Majte, prosím, trošku úcty k týmto ľuďom, ktorí sa, na rozdiel od vás, narobia ako hovädá. Dobre? Majte k nim úctu a neotravujte,“ reagoval premiér v obkolesení roľníkov.

Štátny radca, ktorý nie je verejný funkcionár

Na odstúpenie Kaliňáka sa na poli pýtal aj moderátor Michal Kovačič z Televízie Markíza. Rovnako neúspešne. Otázky ohľadom kauzy maséra Kostku, smerované na prítomnú štátnu radkyňu Máriu Troškovú skončili tým, že Trošková médiám oznámila, že nie je verejný funkcionár a k udalosti sa preto vyjadrovať nebude.

Miroslav Kern pripisuje aktuálne Ficovej komunikácii novú kategóriu. Podľa neho ide zo strany premiéra o „tlačové vyhlásenia“ bez možnosti klásť otázky. Otázku ohľadom nefunkčnej komunikácie predsedu vlády sme sa telefonicky ako i emailom usilovali položiť premiérovej hovorkyni Beatrice Szabóovej. Ospravedlnila sa, nakoľko je aktuálne na dovolenke. Obrátili sme sa preto na tlačový odbor. Ten nám do tohto momentu neodpovedal.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.