17.02.2017, 00:42

Všetci operátori musia Primu vypnúť

Generálny riaditeľ FTV Prima Marek Singer v rozhovore pre Hospodárske noviny a Stratégie.

Marek Singer
Zdroj: TV PRIMA

Skupina Prima na Slovensku uviedla nový kanál výmenou za Primu. Šéf televízie Marek Singer tvrdí, že Primu Plus zaradia do svojich balíkov všetci operátori. Ak nie, v skupine budú zvažovať právne kroky. Marek Singer hovorí pre HN aj o tom, ako vníma situáciu na našom televíznom poli.

Ako ste spokojný so štartom Primy Plus na Slovensku?
Zatiaľ sú to desatiny percent, musíme rátať s nejakým nábehom. Očakávame ešte, že Primu Plus zaradia do svojich balíkov postupne všetci operátori.

A Prima?
Všetci operátori by ju postupne mali vypínať. V prípade, že nie, z našej strany zvolíme konkrétne právne kroky.

Ako vyzerá situácia momentálne? Zvažujete už nejaké právne kroky?
Vyraďovanie kanála Prima a nasadenie vysielania kanála Prima Plus prebieha v zmysle dohôd a zmlúv so slovenskými operátormi. U najväčších operátorov už zmena prebehla. Zdržanie nasadenia u niektorých spôsobili vlastné technologické postupy, aj keď zmluvy už sú podpísané. V prípade menších operátorov sa prípadne ešte rieši ich prístup k signálu. Operátorom, ktorí nereflektovali návrh spolupráce, bola zároveň v týchto dňoch smerovaná výzva na ukončenie porušovania autorských práv v súvislosti so šírením kanála Prima. V prípade, že na ňu nebudú reagovať, pristúpi FTV Prima k potrebným právnym krokom.

Aké vysoké príjmy očakávate za rok?
V prvom rade potrebujeme zistiť, aká je naša súčasná báza divákov. Koľko divákov vlastne máme. Z Česka sme videli len čísla konsolidované za všetky české stanice. Z tých sme si odvodili naše plány a tie potrebujeme naplniť. Len čo nabehne distribúcia, uvidíme, kde reálne sme. Samozrejme, že by sme sa chceli dostať tak na 3 – 4 percentá.

Dokedy? Do konca roka?
V tejto chvíli je ťažké odhadnúť časový horizont, závisí od našej sledovanosti. Keď zistíme, že momentálne sme na dvoch percentách, tak do konca roka. Ak to bude teraz menej, tak to logicky potrvá dlhšie.

Na akú programovú štruktúru stavíte?
Prispôsobíme programovú štruktúru českej Primy. Momentálne je založená najmä na našej vlastnej tvorbe. Na Primu Plus zaraďujeme novinky, ale aj úspešné relácie z archívu. A potom sa uvidí. Čím bude stanica úspešnejšia, tým do nej budeme investovať viac.

Plánujete akvizície?
Progra

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.