Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
17.02.2017, 00:42

Všetci operátori musia Primu vypnúť

Generálny riaditeľ FTV Prima Marek Singer v rozhovore pre Hospodárske noviny a Stratégie.

Všetci operátori musia Primu vypnúť
Zdroj: TV PRIMA

Skupina Prima na Slovensku uviedla nový kanál výmenou za Primu. Šéf televízie Marek Singer tvrdí, že Primu Plus zaradia do svojich balíkov všetci operátori. Ak nie, v skupine budú zvažovať právne kroky. Marek Singer hovorí pre HN aj o tom, ako vníma situáciu na našom televíznom poli.

Ako ste spokojný so štartom Primy Plus na Slovensku?
Zatiaľ sú to desatiny percent, musíme rátať s nejakým nábehom. Očakávame ešte, že Primu Plus zaradia do svojich balíkov postupne všetci operátori.

A Prima?
Všetci operátori by ju postupne mali vypínať. V prípade, že nie, z našej strany zvolíme konkrétne právne kroky.

Ako vyzerá situácia momentálne? Zvažujete už nejaké právne kroky?
Vyraďovanie kanála Prima a nasadenie vysielania kanála Prima Plus prebieha v zmysle dohôd a zmlúv so slovenskými operátormi. U najväčších operátorov už zmena prebehla. Zdržanie nasadenia u niektorých spôsobili vlastné technologické postupy, aj keď zmluvy už sú podpísané. V prípade menších operátorov sa prípadne ešte rieši ich prístup k signálu. Operátorom, ktorí nereflektovali návrh spolupráce, bola zároveň v týchto dňoch smerovaná výzva na ukončenie porušovania autorských

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 80% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.