19.06.2017, 13:13

Róbert Slovák napísal poslancom otvorený list. Vyzýva ich, aby volili Václava Miku

Poslanci by sa mali rozhodovať najmä podľa profesionálnych kvalít, skúseností a vízie kandidátov.

Róbert Slovák napísal poslancom otvorený list. Vyzýva ich, aby volili Václava Miku
Zdroj: archív Stratégií

Jedným z najočakávanejších bodov zajtrajšej parlamentnej schôdze je voľba šéfa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Poslanci si v druhom kole voľby budú vyberať medzi generálnym riaditeľom Tlačovej agentúry Slovenskej republiky Jaroslavom Rezníkom, ktorý získal v prvom kole voľby 73 hlasov a súčasným šéfom RTVS Václavom Mikom, ktorý získal v tajnej voľbe dôveru 53 poslancov. V zajtrajšej voľbe budú poslanci rozhodovať o tom, kam bude verejnoprávne médium smerovať nasledujúcich päť rokov. Po otvorenom liste Asociácie nezávislých producentov na čele s prezidentkou Zuzanou Mistríkovou vyjadril svoj názor v otvorenom liste aj Róbert Slovák, člen Výboru pre médiá Rady vlády SR.

Vážený pán poslanec / vážená pani poslankyňa,

stojíte pred voľbou, ktorá na päť (a možno s následkami aj na viac) rokov ovplyvní dianie vo verejnoprávnej televízii a rozhlase. V inštitúcii, ktorá robí verejnú službu občanom, ktorí si ju aj priamo platia formou koncesionárskych poplatkov. Našťastie už neslúži moci, nemá a neháji záujmy politikov, ako tomu bolo pred 89tym, či v ére mečiarizmu.

Dnes je RTVS váženou, obľúbenou a profesionálnou inštitúciou, a nebojím sa povedať, že je v najlepšej kondícii v akej kedy bola. Chcem na Vás preto apelovať z pozície nezávislého (a neplateného) odborníka, člena Výboru pre médiá Rady vlády SR pre média, pristúpte prosím k voľbe generálneho riaditeľa RTVS s plnou vážnosťou, berúc do úvahy najmä profesionálne kvality, skúsenosti a vízie kandidátov.

Prosím dajte im prednosť pred ad hoc politickými záujmami. Uprednostnite prosím právo občanov SR, ktorí si RTVS a v neposlednom rade aj Vás platia preto, aby dostali čo najlepší servis. RTVS nie je len spravodajstvo, v ktorom niektorí z vás vidíte medzery, je to aj pôvodná tvorba pre detského a dospelého diváka, či podpora slovenského filmu, za ktoré táto inštitúcia získala niekoľko medzinárodných ocenení a tak prvýkrát vo svojej existencii dosahuje úroveň európskych médií.

Som presvedčený o tom, že Vám nemusím pripomínať, že v poslaneckom sľube ste sa zaviazali vykonávať svoje povinnosti v záujme občanov SR, každý z vás koná slobodne a v súlade so svojím svedomím. Konajte tak prosím a dovoľte pokračovanie v nabehnutom trende RTVS a zvoľte za generálneho riaditeľa, podľa mnohých odborníkov a odborných združení najlepšieho kandidáta - Václava Miku.

Ďakujem, s pozdravom
Róbert Slovák
člen Výboru pre médiá Rady vlády

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.