StoryEditor

Nákup vianočných potravín si nechávame na posledné dni, minieme asi sto eur

21.12.2022, 11:55
Autor:
redred

Ukázal to prieskum Wolt Market, ktorý si spoločnosť robila v spolupráci s 2muse. 

Spoločnosť Wolt Market si urobila veľký prieskum nákupného správania Čechov a Slovákov pred vianočnými sviatkami.  

Podľa riaditeľky Jany Trnovskej ekonomická kríza spôsobuje zmeny v zákazníckom správaní. "Náš prieskum potvrdil viaceré hypotézy a preto sme vo Wolt Markete dali dôraz na dva kroky. V prvom rade sme rozšírili ponuku o tisíc nových produktov. V

ďalšom rade sme zmrazili ceny štyroch stoviek produktov." 

Vianočný nákup stojí približne sto eur

Podľa výsledkov prieskumu nákupom trávime niekoľko hodín a impulzívne nákupy sa odrážajú na neplánovane vyšších výdavkoch. 

"Ako ukázal náš novembrový prieskum v spolupráci s agentúrou 2muse, viac ako 40 % Slovákov sa plánuje tento rok pri nákupe

vianočných potravín uskromniť. Ďalších 42 % z tisícky opýtaných plánuje minúť takú istú sumu ako vlani a približne 10 % ráta s tým, že na vianočný nákup potravín minie viac. Cena nákupu sa pritom podľa prieskumu najčastejšie vyšplhá na sto eur."

 

Posledné dni 

Na nákupy vianočných potravín sme sa pripravovali vopred, no až pätina si necháva všetko na poslednú chvíľu, deň - dva pred Vianocami.  "Takmer polovici opýtaných zaberie predvianočný nákup 2 až 3 hodiny. Slováci navyše radi nakupujú v spoločnosti druhej osoby, čo potvrdilo skoro 55 % opýtaných."

46 % si uvedomuje výhody donášky a pohodlie je pre nich kľúčovým faktorom. " Nechcú zbytočne chodiť do obchodov a radšej získaný čas trávia inak a navyše tak aj ušetria. Popularita online nákupov potravín s donáškou na Slovensku rastie. Prieskum ukázal, že takmer 39 % opýtaných by za istých okolností zvážilo práve takýto nákup," hovorí riaditeľka Wolt Market pre Česko a Slovensko Jana Trnovská. 

 

 

 

 

menuLevel = 2, menuRoute = news/archiv-clankov, menuAlias = archiv-clankov, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 04:37