StoryEditor

Dobová dráma Slúžka má za sebou skvelý otvárací víkend

07.02.2023, 11:54
Autor:
redred

Film si pozrelo vyše 8 tisíc divákov. ide o najlepší premiérový víkend pre slovenský film od komédie Šťastný nový rok 2: Dobro došli.

Novinka úspešnej režisérky Mariany Čengel Solčanskej vstúpila do kinodistribúcie vo štvrtok 2. februára 2023 a v priebehu prvých dní si ju stihlo pozrieť 8 521 divákov a diváčok.  Divácky záujem sprevádzajú aj mnohé pozitívne ohlasy. 

Divácka aj kritická obec sa zhoduje, že sa historickej dráme darí verne zobraziť dobové detaily, pôsobí autenticky a disponuje výraznými kinematografickými kvalitami. Podľa očakávaní vzbudil film vášnivé diskusie aj vďaka kontroverznej téme vzťahu dvoch žien – aj tu však víťazia pozitívne dojmy a návštevu kina odporúčajú. 

Historickú drámu Slúžka, ktorá rozpráva príbeh Slovenky Anky a jej služby v dome rodiny vysokopostaveného rakúsko-uhorského úradníka, si môžete práve teraz pozrieť v slovenských kinách. Na ich plátnach vám ponúkne príbeh dvoch mladých žien, ktoré spojí silné puto a pomôže im prežiť búrlivé obdobie prvej svetovej vojny. 

 

menuLevel = 2, menuRoute = news/archiv-clankov, menuAlias = archiv-clankov, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 21:46