Podcast princa Harryho a Meghan na Spotify končí.REUTERS
StoryEditor

Na Spotify končí podcast princa Harryho a Meghan. Patril pritom k najpočúvanejším

16.06.2023, 19:47
Autor:
ČTKČTK

Podľa správy denníka The Wall Street Journal pár nesplnil kritériá produktivity, ktoré sú potrebné na to, aby dostali plnú výplatu zo zmluvy.

Produkčná spoločnosť založená britským princom Harrym a jeho manželkou Meghan sa necelý rok po debute podcastu s názvom Archetypes rozchádza so streamovacím gigantom Spotify. Nie je jasné, prečo podcast, ktorý moderuje Meghan, platformu opúšťa, ale rozhodnutie bolo obojstranné.

Švédska spoločnosť oznámila partnerstvo s vojvodkyňou a vojvodkyňou zo Sussexu na konci roka 2020 po tom, čo sa vzdali kráľovských povinností a presídlili do Spojených štátov. Podľa odhadov mala mať zmluva hodnotu až 20 miliónov dolárov (18,2 milióna eur) alebo viac.

image

V podcaste vyspovedala Meghan napríklad speváčku Mariah Careyovú a tenistku Serenu Williamsovú.

Podcast, ktorý moderovala Meghan, vo svojich 12 epizódach predstavil mnoho slávnych osobností, napríklad speváčku Mariah Careyovú a tenistku Serenu Williamsovú. V siedmich krajinách, vrátane USA a Veľkej Británie, sa umiestnil na popredných priečkach rebríčkov Spotify a vlani získal ocenenie za najlepší podcast v súťaži People ‘s Choice.

Spotify a spoločnosť Archewell Audio však v spoločnom vyhlásení uviedli, že dohodu ukončili.

Podľa správy denníka The Wall Street Journal pár nesplnil kritériá produktivity, ktoré sú potrebné na to, aby dostal plnú výplatu zo zmluvy, ktorej podmienky nikdy neboli zverejnené.

Podcast bol jednou z radu lukratívnych zmlúv, ktoré pár podpísal po presťahovaní do Spojených štátov. Natočili tiež dokumentárny seriál pre Netflix, a Harryho pamäte s názvom Náhradník (Spare) začiatkom tohto roka trhali predajné rekordy.

menuLevel = 2, menuRoute = news/archiv-clankov, menuAlias = archiv-clankov, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 16:49