Esetu vlani rástli tržby o 7 percent.
StoryEditor

Eset minulý rok celosvetovo zvýšil tržby o sedem percent na 589 miliónov eur

27.07.2023, 13:05
Autor:
ČTKČTK

Finančné straty im spôsobilo to, že sa vlani po začiatku vojny na Ukrajine rozhodli stiahnúť z ruského a bieloruského trhu. Rastu tržieb najviac dopomohli Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko.

Slovenská bezpečnostná firma Eset vlani zvýšila celosvetové tržby o sedem percent na 589 miliónov eur. Česká pobočka sa napríklad na výnosoch podieľala 560 miliónmi korún (viac ako 23,2 miliónmi eur). Zisk po zdanení dosiahol 70 miliónov eur. Firma to dnes oznámila v tlačovej správe. Spoločnosť vlani prešla zo slovenského účtovníctva na medzinárodné účtovné štandardy, takže niektoré údaje nejdú medziročne porovnávať. 

Firma sa vlani po začiatku vojny na Ukrajine stiahla z ruského a bieloruského trhu. "Ruská invázia na Ukrajinu bola šokom pre celý svet a my sme na ňu museli reagovať. Okrem rýchlej reakcie na kybernetické útoky, ktoré inváziu sprevádzali, a poskytovania humanitárnej pomoci ľuďom postihnutým vojnou, sme sa rozhodli opustiť trhy v Rusku a Bielorusku, čo nám spôsobilo nemalé finančné straty. Vojna však pre Európu a ďalšie časti sveta predstavovala tiež mobilizáciu v oblasti bezpečnosti a investície do kybernetickej odolnosti rástli. Vďaka tomu sa nám podarilo dosiahnuť plánovaný rast,“ uviedol generálny riaditeľ Richard Marko.

K rastu tržieb najviac prispeli príjmy z regiónu Nemecka, Rakúska a Švajčiarska, ktoré medziročne vzrástli až o 19 percent. Česko rástlo o 21,5 percenta, Francúzsko o 13 a Poľsko o 12 percent.

Výsledky pozitívne ovplyvnil rast v podnikovom segmente, kde firma uviedla na trh niekoľko noviniek, napríklad produkt Threat Intelligence, ktorý zákazníkom poskytuje podrobné analýzy zamerané na aktuálne najsofistikovanejšie hrozby, alebo NetProtect pre poskytovateľov telekomunikačných a internetových služieb.

Spoločnosť Eset už od roku 1987 vyvíja bezpečnostný softvér pre domácich aj firemných užívateľov. V Česku má tri vývojové centrá. Centrála firmy je v Bratislave a disponuje rozsiahlou sieťou partnerov vo viac ako 200 krajinách sveta.

menuLevel = 2, menuRoute = news/archiv-clankov, menuAlias = archiv-clankov, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 07:07