Na výročie od úspešného draftu dostal Slafkovský od fanúšikov výnimočný darček.
StoryEditor

Na výročie od úspešného draftu dostal Slafkovský od fanúšikov výnimočný darček

27.07.2023, 17:20
Autor:
redred

Od draftu Juraja Slafkovského do NHL uplynul rok. O tom, čo sa za ten čas všetko udialo, prišiel Juraj osobne porozprávať do Bratislavy na pozvanie spoločnosti TIPOS v rámci pokračovania projektu Radosť víťazí.

V rámci „oSlafy“ si TIPOS pre Juraja pripravil výnimočný darček – dres s podpismi jeho fanúšikov, ktorí mu aj takýmto spôsobom chceli vyjadriť podporu v nadchádzajúcej sezóne.

image

Slafkovský oslávil prvé výročie od úspešného draftu spolu s Tiposom. 

TIPOS je najväčším podporovateľom športu na Slovensku. V roku 2022 spoločnosť odviedla na podporu slovenského športu 50,7 miliónov eur. Za prvý polrok 2023 to bolo takmer 25 miliónov,  čo je o 4 percentá viac v porovnaní s prvým polrokom predchádzajúceho roka.

image

Od draftu Juraja Slafkovského do NHL uplynul rok.

Slovenský šport a slovenských športovcov však TIPOS nepodporuje len finančne. Začiatkom roka odštartoval iniciatívu Radosť víťazí, s ambíciou prinavrátiť radosť do športu. Z prieskumov, ktoré si dal TIPOS vypracovať, totiž vyplynulo, že v posledných rokoch je na športovcov vyvíjaný obrovský tlak, či už zo strany médií, ale aj od samotných fanúšikov, predovšetkým na sociálnych sieťach. Tvárou tejto iniciatívy, ako aj takzvaných TLAK TALK-ov sa stal Juraj Slafkovský.

image

Dres. 

„Juraj Slafkovský je výnimočný vo viacerých ohľadoch - už v mladom veku ide o komplexného športovca, ktorý disponuje nielen výnimočným hokejovým talentom, ale je silný aj po mentálnej stránke. S tlakom, ktorý je na neho vyvíjaný, vie dobre pracovať a aj preto by mohol byť vzorom pre ďalších športovcov, ako aj pre mladé športové talenty. Aj toto sú dôvody, pre ktoré sme si ho vybrali ako hlavnú tvár v CSR kampani Radosť víťazí, ktorú spoločnosť TIPOS odštartovala v marci 2023 spustením televíznej kampane a platformy radostvitazi.sk,“ priblížil Oliver Felszeghy, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti TIPOS.

image

Juraj Slafkovský je veľkým vzorom pre mladých hokejistov. 

„Keďže od Jurajovho draftu do NHL nedávno uplynul rok, v TIPOSe sme si pre neho a jeho fanúšikov pripravili malú "oSlafu", doplnil Felszeghy. Na „oSlafe“ nechýbal ani darček.

Generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS Jurajovi odovzdal dres podpísaný fanúšikmi ako poďakovanie za športové výkony, ktorými šíri radosť. Desiati z nich dostali príležitosť stretnúť sa s Jurajom a aj osobne mu vyjadriť podporu do ďalšej sezóny. Jeden výherca dokonca pocestuje na Jurajov zápas do Montrealu, kde ho uvidí „v akcii“ priamo na ľade. To všetko vďaka súťaži, ktorú pre Jurajových fanúšikov iniciovala národná lotériová spoločnosť.

image

Od draftu Juraja Slafkovského do NHL uplynul rok.

Spoločnosť TIPOS s aktivitami v rámci projektu Radosť víťazí ešte nekončí. K aktuálnym TLAK TALK-om na platforme radostvitazi.sk s ďalšími športovcami ako Viktória Forster, Danka Barteková alebo Monika Chochlíková a radám od športovej psychologičky pribudnú ďalšie. O svojich skúsenostiach s tlakom v športe sa podelia Ján Volko, Alex Molčan a v novom TLAK TALK-u aj Juraj Slafkovský.

image

Od draftu Juraja Slafkovského do NHL uplynul rok.

menuLevel = 2, menuRoute = news/archiv-clankov, menuAlias = archiv-clankov, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
21. september 2023 19:06