Udeľovanie cien Emmy pravdepodobne odložia na budúci rok.
StoryEditor

Kvôli štrajku filmárov sa udeľovanie cien Emmy pravdepodobne odloží na január

28.07.2023, 10:33
Autor:
ČTKČTK

Podľa serveru Los Angeles Times o tom rozhodla vysielacia stanica Fox, ktorá mala ceremoniál pôvodne naplánovaný na 18. septembra preložiť.

Udeľovanie tohtoročných televíznych cien Emmy sa pre štrajk amerických scenáristov a hercov pravdepodobne presunie zo septembra na január budúceho roka. Podľa serveru Los Angeles Times o tom rozhodla vysielacia stanica Fox, ktorá mala ceremoniál 18. septembra prenášať. Partneri cien už boli o odložení informovaní, doplnil server Variety.

image

Štrajk hercov a scenáristov v Hoolywoode. 

REUTERS
Súbežný štrajk hollywoodskych hercov a scenáristov, ktorý ochromuje produkciu filmov a seriálov, je prvý od roku 1960. Začala sa 14. júla po tom, ako herecký odborový zväz SAG-AFTRA odhlasoval začatie protestu po kolapse rokovaní so združením producentov AMPTP. Scenáristi v tom čase štrajkovali už niekoľko mesiacov. Pracovníci nespokojní s finančným ohodnotením a znepokojenie rozmachom umelej inteligencie sa snažia nájsť kompromis so štúdiou a streamovacími službami.

Producenti stanice Fox už skôr avizovali, že v prípravách vysielania 75. ročníka Emmy nebudú pokračovať, ak štrajk neskončí do konca júla. Úspech slávnostného večera do veľkej miery závisí od kvalitných vtipov od scenáristov, ktorí ale štrajkujú, aj od prítomnosti hollywoodskych hviezd, ktoré by nedorazili, píše AFP.

image

Udeľovnaie cien Emmy, na zábere je Zendaya a Lizzo.

TASR/AP
Proti odloženiu na január je naopak Televízna akadémia kvôli časovému súbehu s ďalšími veľkými akciami vo filmovom priemysle. Na začiatku roka sa tradične odovzdávajú napríklad filmové ceny Zlatý glóbus či Oskar.

Naposledy boli ceny Emmy odložené v roku 2001 po teroristických útokoch v New Yorku a Washingtone z 11. septembra.

menuLevel = 2, menuRoute = news/archiv-clankov, menuAlias = archiv-clankov, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 07:07