Zdroj: https://twitter.com/ursimon/status/339449351384485888/photo/1https://twitter.com/ursimon/status/339449351384485888/photo/1
StoryEditor

Parádna atmosféra vládla na AppParade12

17.09.2013, 14:51
Autor:
HNHN
Prezentácia nádejných aplikácií, ktoré pochádzajú z Česka a Slovenska.

V pondelok 16. septembra 2013 hľadisko pražského Bio Oko zaplnili dobre naladení ľudia, nielen geekovia.

AppParade je súťaž mobilných aplikácií z Čiech a Slovenska, ktorá sa koná štvrťročne. Každá jedna prezentovaná aplikácia má pre seba vymedzený 3-minútový priestor na pódiu. Po skončení všetkých prezentácií diváci určia hlavného víťaza akcie.

AppParade s poradovým číslom 12, ktorú organizuje Médiář.cz sa niesla v skvelej atmosfére. Do súťaže bolo prihlásených 18 aplikácií a moderátorskú taktovku prevzal vtipný a trefný Ondřej Aust z Médiář.cz. Moderátor poctivo bdel nad dodržiavaním časového limitu a diváci ihneď reagovali na skvelú či nudnú prezentáciu. Naozaj by som nechcel zažiť pocity tých, ktorým prezentovanie príliš nešlo, pretože reakcie z publika boli niekedy kruté.

AppParade12 prezentácia

V blogposte nedokážem popísať všetkých súťažiacich, ale spomeniem aspoň tých, ktorý ma zaujali. Slovenská TrashOut appka o nahlasovaní čiernych skládok mala najzapamätateľnejšiu prezentáciu. Keď sa pridá do prejavu množstvo energie, správne emócie a živá ukážka čiernej skládke hneď je dojem pozitívnejší. Automobilových hier na mobile ste už videli mnoho. Brandovaná Škola smyku však dáva dôraz na ovládanie spojky, podobne ako to je aj pri reálnom šmyku. Prague Chronicles mali asi najpôsobivejšie video v prezentácii. Turisticko-zážitková aplikácia prináša animovanú prehliadku histórie Prahy príbeh Karla IV. Jediná nevýhoda tohto projektu je, že aplikácia zatiaľ neexistuje.

 

Môj osobný honor najšialenejšia aplikácia večera získala appka Dog Monitor. Nechajte vášmu psovi smartphone a prihovárajte sa mu na diaľku, sledujte či odpočíva alebo šteká atď. Jediné, čo mi chýbalo je riešenie ochrany mobilu pred psom. Jedinú appku, ktorá bola usídlená aj v mojom mobile sa volala Grape 2013. Je to box riešenie aplikovateľné pre akýkoľvek iný hudobný festival.

Z hlasovania vzišlo celkové poradie: 1. miesto - Prague Chronicles, 2. miesto - Lums a 3. miesto TrashOut.

Stiahnite si oficiálnu aplikáciu večera a tam nájdete zoznam súťažiacich, ako aj opis aplikácii.

Aby som nezabudol - bol som už na mnohých podobných akciách či konferenciách, ale také množstvo tweetov z akcie a najviac vtipných, som ešte nezažil. Hľadajte twitterovský hashtag #appparade.

 

 

Blog AdArena existuje aj na  Facebooku. Tipy a pozvánky na výborné konferencie zasielajte na adarena.blog(at)gmail.com

 

Michal Halmeš, AdArena

menuLevel = 2, menuRoute = news/blogy, menuAlias = blogy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. január 2023 17:27