Keby ste si pozerali 40 najčítanejších článkov ktorejkoľvek politickej strany alebo hnutia, za posledné dva týždne by väčšinu priečok obsadil portál ereport.sk. Pritom ich články majú niekedy len pár viet.
Najmedializovanejšie strany
Smer definitívne vystriedal Hlas v tabuľke najviac medializovaných politických strán a vytvoril si veľký náskok. Za posledné dva týždne mal 17,3 percentný podiel z celkovo 15 vyhodnocovaných strán,druhý Hlas mal 12,2 percent, tretie Progresívne Slovensko 9,7 percent, štvrté Sme rodina 8,9 percent a piata SaS 8,3 percent.
Ktoré médiá kritizujú najviac a ktoré najmenej?
Vyzerá to tak, že koho za ostatných 14 dní spomenul web sme.sk, na tom nezostala nitka suchá. Jeho články mali najčastejšie negatívny sentiment a prevažoval pri štyroch (Smer, Progresívne Slovensko, OĽaNO, Sme rodina) z vyhodnocovaných šiestich strán. Zvyšné dve SaS a Hlas vyzneli v jeho článkoch neutrálne. Pozitívny sentiment mali len články od pravda.sk, hnonline.sk a teraz.sk.
Kto sa venuje politike najviac?
Denník sme.sk už nepíše o politike najviac a za ostatné dva týždne ho predbehol dennikn.sk aj tasr.sk. Dokonca sa jeho články nedostávali ani medzi najčítanejšie, tam dominoval predovšetkým portál ereport.sk. V prípade článkov o OĽaNO napísal druhý, tretí aj piaty najčítanejší článok. Pri najpopulárnejšom mu stačili dva príspevky na Facebooku Veroniky Remišovej a predbehol aj veľké spravodajské články či rozhovory iných médií.
Ktoré strany sú najúspešnejšie na sociálnych sieťach?
V počte zmienok na sociálnych sieťach sa pri prvej šestici politických strán a hnutí už tradične nič nemení. Hlas je vždy lídrom s približne tretinovým podielom (28,9 percent), Smer, OĽaNO a Progresívne Slovensko sa krútia okolo podobných čísel (18,6 percent, 18,2 percent a 17 percent), SaS je ľahko nad jednou desatinou podielu (11 percent) a Sme rodina uzatvára tabuľku (6,2 percent).