Keby ste si čítali len nadpisy, mohlo by sa zdať, že projekt eReport zmenil svoje názory. V ostatnej dobe zverejnil viacero článkov, v ktorých na prvý pohľad dáva pozitívny priestor Progresívnemu Slovensku aj ďalším príbuzným stranám.
V polovici augusta zverejnil článok „Šimečka: Smer má podvody, my máme skutočných odborníkov! Slovensko s nami bude právny štát“, avšak keď sa doň začítate, veľa pozitívnych slov na adresu Progresívneho Slovenska už nenájdete. Napriek tomu bol tento článok za ostatných 14 dní druhý najčítanejších o PS.
Najmedializovanejšie strany
Smer sa počas ostatných dvoch týždňov objavoval v médiách najviac zo všetkých strán, a to každý jeden deň. Celkovo mal 16,1 percentný podiel zo 15 vyhodnocovaných strán. Druhý Hlas zobral 12,4 percent zmienok, tretie Progresívne Slovensko 9,6 percent , štvrtá SaS 8,9 percent a piate OĽaNO 8,8 percent.
Ktoré médiá kritizujú najviac a ktoré najmenej?
Podľa sentimentu článkov v médiách to vyzerá, že posledné dva týždne nebolo veľmi čo chváliť. Články od troch najsilnejších zdrojov v prípade šestice najpopulárnejších strán mali buď neutrálny sentiment, alebo dokonca negatívny. V pozitívnom svetle napísal len dennikn.sk o Progresívnom Slovensku a hnonline.sk o Hlase.
Kto sa venuje politike najviac?
Web sme.sk opäť kraľuje rebríčkom počtu zverejnených článkov na politické témy, avšak v čítanosti stále nie je medzi prvými. Najvyššiu čítanosť dosiahol článok „PRIESKUM - Najväčšiu dôveryhodnosť má spomedzi politikov prezidentka“, ktorý zverejnil portál topky.sk. Na prvom mieste sa umiestnil v prípade väčšiny politických strán a hnutí.
Ktoré strany sú najúspešnejšie na sociálnych sieťach?
Hlas sa priblížil k 30 percent zmienok na sociálnych sieťach spomedzi prvej šestice strán, keď sa na verejných profiloch objavil až v 28,2 percenta prípadov. Druhý Smer nedosiahol ani dvadsiatku a zaznamenal 19,6 percent. Tretie bolo len tesne Progresívne Slovensko s 18,5 percentami, štvrté OĽaNO so 16,7 percentami, piata SaS s 11,1 percentami a posledné Sme rodina so 6 percentami.