StoryEditor

MH Teplárenský holding má nového generálneho riaditeľa

18.01.2022, 09:20
Autor:
(red)(red)
Stal sa ním Marcel Vrátný.

MH Teplárenský holding (MHTH), ktorý združuje 6 štátnych teplárenských spoločností na Slovensku, má od 1. januára 2022 nového generálneho riaditeľa. Stal sa ním doterajší výrobný riaditeľ Marcel Vrátný, ktorý na poste GR nahradil Ľuboša Lopatku. Ten zostáva na pozícii predsedu predstavenstva MH Manažment, a.s., ktorý je jediným akcionárom MHTH.
„Rozhodnutie ukončiť svoje pôsobenie vo funkcii generálneho riaditeľa holdingu som urobil v čase jednoznačného, zdravého a nezvratného nasmerovania teplární smerom k štandardnému správaniu, ako aj k žiadúcim hospodárskym výsledkom. Činím tak tiež vo viere v schopnosti a hodnotové nastavenie ľudí, ktorí tvoria širší manažment MHTH,“ uviedol pri tejto príležitosti Ľuboš Lopatka.
Marcel Vrátný sa ujíma vedenia v čase kedy začína finalizácia právnej fúzie teplární do jednej spoločnosti MH Teplárenský holding a. s., ku ktorej dôjde v priebehu roku 2022. Bude realizovaná formou ich zlúčenia, čo znamená zánik piatich teplárenských spoločností, a ich zlúčenie do jednej nástupníckej spoločnosti ako univerzálneho právneho nástupcu.

„Chcem sa poďakovať Ľubošovi Lopatkovi za to, že svoju skvelú ideu prepojenia teplárenských spoločností uviedol do života a pripravil podmienky pre úspešnosť tohto projektu. Mojou ambíciou je dokončiť tento unikátny transformačný proces štátnych podnikov maximalizáciou vzájomných synergií a know-how. Novovzniknutý subjekt MHTH je najväčšou teplárenskou spoločnosťou na slovenskom trhu. Som presvedčený, že sa staneme lídrom v oblasti využívania inovácií a obnoviteľných zdrojov energie, budeme atraktívnym zamestnávateľom a zintenzívnime digitalizáciu našich procesov. Chceme byť vlajkovou loďou v energetických službách a vďaka aktívnej a slušnej obchodnej politike ponúkať našim zákazníkom dlhodobo udržateľné ceny služieb,“ povedal Marcel Vrátný.
MH Teplárenský holding a.s. zastrešuje Bratislavskú teplárenskú, a. s., Trnavskú teplárenskú, a .s., Žilinskú teplárenskú, a. s., Martinskú teplárenskú, a. s., Zvolenskú teplárenskú, a. s. a tepláreň v Košiciach.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
05. jún 2023 11:25