Kancelária prezidentky SR / Prezidentka Zuzana Čaputová a Metod Špaček
StoryEditor

Novým vedúcim Kancelárie prezidentky SR je Metod Špaček

18.01.2021, 14:15
Autor:
redred
Do funkcie ho vymenovala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Novým vedúcim Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky je od 16. januára 2021 Metod Špaček. Do funkcie ho vymenovala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

„Veľmi ma teší, že pán Špaček prijal moju ponuku. Som rada, že Kanceláriu prezidenta SR povedie aj v ďalšom období profesionál s dlhoročnými skúsenosťami,“ uviedla hlava štátu.

Metod Špaček má dlhoročné skúsenosti najmä z oblasti medzinárodného práva, diplomacie a pôsobenia na rôznych pozíciách na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Naposledy pôsobil ako riaditeľ Odboru medzinárodného práva ministerstva zahraničných vecí. Okrem toho bol aj splnomocnencom vlády SR v konaní pred Medzinárodným súdnym dvorom v Haagu vo veci Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros, zástupcom veľvyslanca SR v Maďarsku a pôsobil aj ako právny poradca v rámci Stálej misie SR pri OSN v New Yorku. Počas predsedníctva SR v Rade EÚ v roku 2016 predsedal jej rôznym pracovným skupinám.

„Svoju novú funkciu beriem ako výzvu a zároveň službu. Bude mi veľkou cťou pracovať pre prezidentku Zuzanu Čaputovú,“ uviedol Špaček.

Metod Špaček vyštudoval právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a má doktorát z medzinárodného, európskeho a ústavného práva z Právnickej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa zároveň poďakovala doterajšiemu vedúcemu Kancelárie prezidenta SR Štefanovi Rozkopálovi, ktorý vo funkcii pôsobil od júla 2015: „Pánovi Rozkopálovi chcem vyjadriť úprimnú vďaku za spoluprácu v uplynulom období a zaželať mu veľa úspechov v profesionálnom aj súkromnom živote.“ Štefan Rozkopál bude po odchode z Kancelárie prezidenta SR znova pôsobiť v diplomatických službách.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 07:19