StoryEditor

Tier Mobility má nového generálneho riaditeľa pre Slovensko

02.05.2022, 10:01
Autor:
redred
Európskeho poskytovateľa zdieľanej mikromobility na Slovensku povedie Mathieu Deloly.

Spoločnosť TIER Mobility má nového generálneho riaditeľa pre Slovensko. Stal sa ním Mathieu Deloly, ktorý má rozsiahle manažérske skúsenosti zo spoločností, ktoré pôsobia v sektore mikromobility. M. Deloly je zároveň riaditeľom pre Poľsko a Maďarsko, pod jeho pôsobnosť spadá okrem Bratislavy aj 26 miest u našich severných a južných susedov.

V minulosti Mathieu Deloly pracoval ako generálny manažér pre spoločnosť BIRD v Poľsku, ktorá sa zaoberá mestskou mobilitou a BikeU pre poľský trh, ktorý je prevádzkovateľom systémov zdieľaných bicyklov. V súčasnosti riadi 225 ľudí na troch trhoch a tento počet sa bude zvyšovať spolu s blížiacou sa hlavnou sezónou a rozširovaním pôsobnosti do ďalších miest.

Medzi expanzné plány spadá aj Slovensko. Spoločnosť TIER u nás pôsobí od roku 2021, v Bratislave v súčasnosti prevádzkuje 960 elektrických kolobežiek. K hlavnému mestu by čoskoro mali pribudnúť ďalšie mestá, kde budú môcť jazdci využívať moderné zeleno-čierne elektrokolobežky.

Zdieľané e-kolobežky sa v posledných rokoch stávajú čoraz dôležitejšou súčasťou lokálnej dopravy na Slovensku, v Poľsku aj v Maďarsku. TIER je jedným z poskytovateľov služieb mikromobility, ktoré dopĺňajú verejnú dopravu a umožňujú mestám vytvárať udržateľnejšie prostredie a smerovať k budúcnosti s nulovými emisiami.

„Mojim cieľom je, aby ľudia rozumeli, aký veľký vplyv môže mať využívanie mikromobility na prostredie a na zdravie. Je zrejmé, že nedokážeme cez noc znížiť naše emisie C02 na 0 %, ale v TIER sa v súčasnosti zameriavame na vytváranie povedomia. A krok za krokom, s väčším povedomím, elektrifikáciou a vývojom technológií sa tam dostaneme,“ povedal M. Deloly o svojej vízii v novej role.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
22. september 2023 12:51