Komunikácii Microsoftu na Slovensku a v Česku šéfuje Karolína Kríženecká.
StoryEditor

Komunikácii Microsoftu na Slovensku a v Česku šéfuje Karolína Kríženecká

07.09.2022, 23:34
Autor:
redred
  • PR profesionálka aj vášnivá športovkyňa prichádza z ING banky.
  • Karolína Kríženecká vystriedala Miroslavovi Aleksievu, ktorá hovorkyňu firmy robila tri a štvrť roka.

Na pozícii šéfky komunikácie a filantropie spoločnosti Microsoft pre český aj slovenský trh nastúpila od 1. septembra 2022 Karolína Kříženecká. Vo svojej novej úlohe bude zodpovedať za kompletnú stratégiu a realizáciu externej aj internej komunikácie s dôrazom na kľúčové témy spoločnosti, ako sú digitálne inovácie, kybernetická bezpečnosť, skilling alebo moderné práce. Zodpovednosť ponesie aj za projekty spojené s filantropickou a CSR činnosťou na oboch trhoch.

Karolína Kríženecká sa v oblasti profesionálnej komunikácie pohybuje viac ako štvrtstoročie, pôsobila prevažne v nadnárodných korporáciách v rámci lokálneho alebo CEE/EMEA trhov, ale skúsenosti má aj z prostredia českých médií. Na súčasnú pozíciu prichádza z holandskej banky ING, ktorá pod jej rukami napríklad transformovala komunikačné oddelenie po ukončení činnosti retailového segmentu banky a prechodu na B2B záber. V minulosti potom pôsobila vo vedúcich manažérskych pozíciách v stavebnej firme Hochtief alebo strojárenskej spoločnosti Siemens, kde nastavovala stratégiu lokálnych komunikačných aktivít aj oblasti trvalej udržateľnosti, a to ako pre centrálu, tak aj vo výrobných závodoch.

Za svoju profesijnú činnosť získala Karolína aj mnoho prestížnych odborových ocenení z oblasti firemnej komunikácie. Spomenúť možno napríklad ocenenie za projekt Risk Culture v súťaži PR profesionálov Zlatý středník (oblasť internej komunikácie a zapojenie zamestnancov), ďalej potom najvyššie ocenenie v rámci Inštitútu internej komunikácie a v neposlednom rade víťazstvo v anketách Top zodpovedná firma a Sponzor roka.

„V českej a slovenskej pobočke Microsoftu vloží svoju expertízu do kultivovania spoločenskej diskusie nad témami, ktoré sú pre firmu prioritné – spomenúť môžeme napríklad digitálne inovácie štátnej i súkromnej sféry či oblasti vzdelávania, dynamiku trhu práce v „novom normále“, či zdieľanie zaujímavých príbehov zákazníkov spoločnosti, ktorým digitalizácia priniesla úspechy v podnikaní,“ píše na svojej stránke Microsoft.

Okrem profesijného záberu je jej zásadnou životnou náplňou aj šport, konkrétne pozemný hokej. V súčasnej dobe trénuje extraligový tím mužov HC President, do svojho nabitého programu však zvláda pojať aj reprezentačné tímy dievčat a chlapcov do 16 rokov. Pretože je filantropia jej vášňou aj mimo biznisového prostredia, vedie aj prvý tím mentálne postihnutých „pozemkárov“ v Českej republike.

„Na poli komunikácie je pre mňa dôležitá predovšetkým efektivita a reálny dopad kampaní, dôraz kladiem aj na detailnú štruktúru a porozumenie cieľovým skupinám, ktoré chceme v rámci komunikácie oslovovať,“ uvádza Karolína Kříženecká na oficiálnej stránke amerického technologického giganta a dodáva: „Kľúčové je pre mňa spolupracovať v rámci celej firmy medzitímovo, k čomu je extrémne dôležitá aj dobre zvládnutá interná komunikácia. Aj v tejto oblasti sa mi vždy osvedčilo synergicky prepájať skúsenosti a vzdelanie zo športu i biznisového prostredia.“

Svoj voľný čas trávi Karolína najradšej so svojou rodinou, je nadšenou cestovateľkou a zaujíma sa o psychológiu športového výkonu.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
02. jún 2023 11:31