GLAMI má nového CEO.
StoryEditor

V GLAMI majú nového CEO, na pozíciu nastupuje skúsený Ján Kešelák

15.11.2022, 12:29
Autor:
redred
  • Novým CEO najväčšieho módneho vyhľadávača v Európe sa stal Ján Kešelák, ktorý sa už päť rokov spolupodieľa na smerovaní GLAMI. 
  • Najskôr pracoval ako šéf expanzie v Grécku, na Balkáne a v Pobaltských krajinách, posledným rokom aj ako Chief Revenue Officer.
  • V novej pozícii bude jeho kľúčovou úlohou dotiahnuť transformáciu spoločnosti na poprednú online platformu objavovania módy založenú na hyper-personalizácii a umelej inteligencii. 

 

Obmena vedenia korešponduje s krátkodobou a dlhodobou víziou módneho vyhľadávača. Tou je v blízkom horizonte úspešne dovŕšiť integráciu talianskeho Stileo. GLAMI realizovalo akvizíciu strategického hráča s 30-členným tímom začiatkom tohto roku a začleneniu v rámci rozvoja marketingových a obchodných tímov sa venoval práve Kešelák.

Má navyše skúsenosť s predchádzajúcou expanziou GLAMI do siedmich krajín vrátane Chorvátska, Slovinska a Pobaltia. Ako bývalý Chief Revenue Officer aj napriek všetkým výzvam, ktoré rok 2022 v segmente e-commerce prináša, má najväčšie predpoklady dotiahnuť GLAMI k úspešnému poslednému kvartálu.

„Som hlboko presvedčený, že Janko dokáže GLAMI úspešne doviesť k vytýčenej vízii,” doplnil informácie o zmene na pozícii vedenia GLAMI jeho doterajší CEO Tomáš Hodboď.

GLAMI ako technologický líder v oblasti módy

Zakladateľ GLAMI a súčasný partner investičnej skupiny Miton, Tomáš Hodboď, postupuje do čela novozaloženého fondu GLAMI Ventures. Plánuje investovať do firiem, ktoré uľahčujú objavovanie produktov online, ale aj firiem využívajúcich umelú inteligenciu v e-commerce.

Dlhodobo potom oba kroky, vymenovanie Kešeláka ako aj založenie investičného fondu, vykresľujú víziu GLAMI na nasledujúcich päť rokov.

„Chceme zrýchliť transformáciu z vyhľadávača, ako ho poznáte teraz, na platformu pre objavovanie módy, založenú na umelej inteligencii (AI) a špičkovom strojovom učení, ktoré si tvoríme sami,” približuje Kešelák.

Na existujúcich trhoch plánuje GLAMI posilniť svoje postavenie ako aj interné tímy. Chce si aj v ďalších rokoch držať pozíciu najnavštevovanejšieho módneho webu v strednej Európe. Už teraz sa považuje za inovátora v rámci začleňovania AI do e-commerce.

„Automatické tagovanie a kategorizácia produktov, zobrazovanie podobného tovaru a personalizácia ponuky, to sú všetko funkcie, pre ktoré sme v GLAMI vyvinuli vlastné riešenia. Tie už dnes poskytujú každému užívateľovi jedinečný zážitok z využívania našej platformy,“ uisťuje Kešelák a jedným dychom dodáva, že tieto inovácie sú len začiatkom.

Vďaka AI zefektívňujú e-commerce

Úloha GLAMI Ventures pritom bude v celej roadmape kľúčová. Sem tiež smerujú ďalšie kroky doterajšieho šéfa Tomáša Hodboďa.

„Podpore GLAMI sa naďalej budem venovať v pozícii člena boardu, zároveň budem pomáhať s hľadaním strategických a investičných projektov v GLAMI Ventures,” vysvetľuje Tomáš Hodboď, zakladateľ a doterajší CEO GLAMI, ktorý i naďalej pokračuje v aktivitách investičnej skupiny Miton.

Fond, ktorý má na prvý rok vyčlenenú sumu 5 miliónov eur, si kladie za cieľ rozvíjať oblasť umelej inteligencie v e-commerce, podporiť projekty, ktoré uľahčujú výber a nákup produktov v online shoppingu alebo projekty zaoberajúce sa cirkulárnou ekonomikou.

„GLAMI je dnes schopné generovať zisk, ktorý môžeme používať na dlhodobé stávky. Investične tak môžeme podporovať nielen projekty z oblasti productdiscovery zamerané na koncového zákazníka a rozšíriť svoj záber o technológie a softvér, ktorý pomáha rozvíjať celý ekosystém. Aktuálne sa pozeráme napríklad na príležitosti v oblasti cirkulárnej ekonomiky, B2B e-commerce či AI SaaS firiem,” naznačuje Hodboď.

O GLAMI

Založila v roku 2013 v Českej republike dvojica Tomáš Hodboď a Michal Jirák ako vyhľadávač módy. Už v roku 2016 expandovali na Slovensko. Každý deň GLAMI spája tisíce nakupujúcich so značkami a e-shopmi na jednom mieste. Vďaka smart kategorizácii produktov a výberu módy šitej na mieru každého jednotlivca GLAMI zjednodušuje objavovanie a nakupovanie módy. Dnes zákazník v katalógu GLAMI.sk nájde takmer 2,5miliónov produktov od viac než 16-tisíc značiek. GLAMI a Stileo patrí do skupiny GLAMI.group a pôsobí už v 14 krajinách sveta.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. máj 2023 21:58