Nový CEO Daktela sa stal Martin Skaba.
StoryEditor

Novú posilu ohlasuje aj spoločnosť Daktela. Jej novým CEO sa stáva Martin Skaba

09.03.2023, 14:08
Autor:
redred

Vo funkcii strieda Richarda Baara, ktorý sa bude venovať strategickému riadeniu firmy a rozvoju produktov.

Martin Skaba nastúpil na pozíciu CEO globálnej technologickej spoločnosti Daktela, ktorá poskytuje vlastný softvér pre komunikáciu firiem so zákazníkmi, riadenie zákazníckej skúsenosti či vnútrofiremnú komunikáciu. Vo funkcii strieda Richarda Baara, doterajšieho CEO a jedného z dvoch zakladateľov Daktely. Ten bude mať naďalej popri strategickom rozvoji spoločnosti na starosti aj ďalší rast a rozširovanie produktového portfólia Daktely.

„Vážim si dôveru, ktorú do mňa Richard Baar s Davidom Hájkom vkladajú. Od vstupu Sandberg Capital do Daktely v júni 2021 sa mi s top managementom spolupracovalo veľmi dobre. Zhodujeme sa v tom, kam chceme dlhodobo firmu smerovať. Máme silný produkt, neustále investujeme do rozvoja technológie a máme dobre nastavenú obchodnú stratégiu. Preto verím, že sa nám spoločne podarí dosiahnuť cieľ stať sa najvýznamnejším poskytovateľom softvéru pre kontaktné centrá v strednej a východnej Európe,” dodáva Martin Skaba, nový CEO Daktely.

Skaba zahájil svoju pracovnú kariéru v KPMG Czech Republic, ďalej pôsobil ako investičný manažér v Slovak Investment Holding a posledné tri roky strávil v private equity investičnom fonde Sandberg Capital. Bol súčasťou tímu, ktorý v roku 2021 dohodol vstup Sandberg Capital do spoločnosti Daktela.

Najužšie vedenie Daktely tak vedľa zakladateľov Richarda Baara a Davida Hájka tvoria Martin Skaba (CEO), Zuzana Bienvenu (CMO), Jiří Havlíček (CTO) a Karel Vůjtek (COO). Investora bude v Daktele po novom zastupovať Michal Rybovič, partner Sandberg Capital.

V roku 2021 dosiahla Daktela obrat 10,7 milióna eur a ukazovateľ EBITDA dosiahol rekordných 3,1 milióna eur. V minulom roku Daktela masívne investovala do otvárania nových trhov aj technologického rozvoja. V rámci zahraničnej expanzie vstúpila na slovinský a rumunský trh, a prostredníctvom strategického partnerstva s nemeckým NFONom taktiež na trh DACH.

Medzi kľúčové kroky patrila aj akvizícia technologického startupu Coworkers.ai, ktorý vyvíja vlastné inteligentné voiceboty a chatboty. Daktela tak vytvorila a rozvíja novú vetvu svojho produktového portfólia založeného na AI technológii. Minuloročný rast firma navzdory všeobecnému ekonomickému ochladeniu počíta predbežne medzi 10 a 20 percent.

Podobné tempo chce Daktela udržať aj v nasledujúcich rokoch s cieľom stať sa najvýznamnejším dodávateľom softvérového riešenia pre kontaktné centrá v regióne strednej a východnej Európy.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
09. marec 2023 14:08