Rastislav Podlipný, Country managing director zlúčeného subjektu ALD Automotive LeasePlan na Slovensku
StoryEditor

ALD Automotive oznamuje novú akvizíciu aj zmeny v manažmente

23.05.2023, 09:46
Autor:
redred

Na čele strategického rozvoja zlúčeného subjektu bude stáť Rastislav Podlipný. 

Spoločnosť ALD Automotive úspešne dokončila akvizíciu 100% podielu spoločnosti LeasePlan, jednej z popredných svetových spoločností v oblasti správy vozového parku a mobility. LeasePlan doposiaľ patril do konzorcia vedeného spoločnosťou TDR Capital.

Táto akvizícia predstavuje zásadnú zmenu na trhu, zlúčená skupina sa s celkovým počtom 3,3 milióna spravovaných vozidiel po celom svete stala vedúcim globálnym hráčom na poli udržateľnej mobility.

Spojením síl budú ALD Automotive a LeasePlan lídrami v oblasti dosahovania nulových emisií a budú ďalej výrazne formovať digitalizáciu odvetvia. Zlúčený subjekt synergiou znalostí, kompetencií a veľkosti posilňuje svoju konkurencieschopnosť s cieľom dosiahnutia udržateľného rastu.

Po dokončení tejto akvizície začnú ALD Automotive a LeasePlan na Slovensku proces integrácie do jednej spoločnosti. Proces podlieha schváleniu regulačných orgánov.

Na čele strategického rozvoja zlúčeného subjektu bude stáť Rastislav Podlipný, doterajší výkonný riaditeľ spoločnosti LeasePlan Slovensko, ktorého s okamžitou platnosťou poveril vedením Tim Albertsen, generálny riaditeľ ALD Automotive | LeasePlan. Daniel Tomaško, doterajší generálny riaditeľ ALD Automotive na Slovensku, je s okamžitou platnosťou menovaný za vedúceho oddelenia stratégie a transformácie pre Slovensko.

Rastislav Podlipný je jedným z kľúčových talentov vybraných z ALD Automotive a zo spoločnosti LeasePlan, ktorý má najlepšie predpoklady na realizáciu náročného integračného plánu a na úspešné dosiahnutie strategického rastu v nadchádzajúcich mesiacoch a rokoch. 

Do spoločnosti LeasePlan Slovakia nastúpil v roku 2013 ako finančný riaditeľ a v rámci svojej funkcie zároveň pôsobil na oddelení transformácie a informačných technológií. V januári 2019 bol vymenovaný za generálneho riaditeľa slovenskej pobočky.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
13. apríl 2024 01:39