COO CTP Group sa stal Peter Čerešník.
StoryEditor

Nový prevádzkový riaditeľ spoločnosti CTP je Peter Čerešník. Prichádza z HB Reavis

13.07.2023, 10:07
Autor:
redred

Peter Čerešník má viac ako dvadsaťročné skúsenosti s pôsobením na trhoch strednej a východnej Európy. V jednotlivých krajinách viedol tímy v spoločnostiach Microsoft, exe a.s., SAS Institute či u distribútora IT Alef Nula.

Peter Čerešník prichádza do skupiny CTP z medzinárodnej developerskej spoločnosti HB Reavis na Slovensku, kde pôsobil na úrovni skupiny vo výkonnom manažmente a predstavenstve a dohliadal na rozvoj obchodných projektov a produktových inovácií na všetkých európskych trhoch.

Jeho hlavné úlohy v spoločnosti CTP budú zahŕňať zodpovednosť za celkový rast, dosahovanie cieľov spoločnosti v oblasti výstavby GLA a obsadenosti, rozvoj energetického podnikania spoločnosti CTP do podoby spoľahlivého zdroja príjmov a ďalší pokrok v oblasti obstarávania, obchodného rozvoja a stratégie ľudských zdrojov.

Peter má viac ako dvadsaťročné skúsenosti s pôsobením na trhoch strednej a východnej Európy, predtým viedol tímy v jednotlivých krajinách v spoločnosti Microsoft, u distribútora IT Alef Nula a v spoločnostiach exe a.s. a SAS Institute.

„V roku 2022 sme mali skvelý rok a spoločnosť CTP zaznamenala rekordný rast a expanziu v rámci svojho európskeho portfólia a toto tempo si chceme udržať aj pri upevňovaní našej vedúcej pozície. Peter Čerešník má bohaté znalosti v oblasti stratégií podnikového rozvoja a inovácií, keďže pôsobil na najvyšších úrovniach riadenia vo všetkých aspektoch obchodného rastu v špičkových nadnárodných spoločnostiach na Slovensku a ďalších trhoch strednej a východnej Európy. Už teraz má dobrý prehľad o podnikaní spoločnosti CTP v našich kľúčových krajinách strednej a východnej Európy a nastupuje v rozhodujúcom období, keď zrýchľujeme náš rast a ďalej prehĺbi a posilní manažérsky tím,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti CTP Remon Vos.

„Spoločnosť CTP je európskym lídrom na trhu v priemyselnom a logistickom sektore so silným dedičstvom vytvoreným neuveriteľne odhodlanými ľuďmi a pôsobivými výsledkami v plnení odvážnych ambícií. Nadväzujeme na ďalšiu fázu našej stratégie rýchleho rastu, keďže sa snažíme do konca dekády zdvojnásobiť GLA portfólia CTP a naplniť našu víziu udržateľnosti vo všetkých parkoch CTP,“ dodal nový prevádzkový riaditeľ CTP Peter Čerešník.

O spoločnosti CTP

Spoločnosť CTP je najväčším kótovaným vlastníkom, developerom a správcom logistických a priemyselných nehnuteľností v Európe podľa hrubej prenajímateľnej plochy, pričom k 31. marcu 2023 vlastnila 10,9 milióna m2 GLA v 10 krajinách. Spoločnosť CTP certifikuje všetky nové budovy podľa normy BREEAM ako veľmi dobré alebo lepšie a získala hodnotenie „Low-Risk“ ESG od spoločnosti Sustainalytics, čo podčiarkuje jej záväzok byť udržateľným podnikom.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
19. september 2023 15:56