StoryEditor

Personálne zmeny riešia aj české televízie. Prima mení vedenia on-line segmentu

21.07.2023, 12:13
Autor:
michmich

Tri dni po tom, čo ohlásila Markíza po desiatich rokov výmenu generálneho riaditeľa, aj česká televízna dvojka oznámila výmenu na vysokých vedúcich postoch.

Veľké mediálne haló spôsobila informácia, že na stoličku najvplyvnejšieho muža najsledovansjšej slovenskej televízie zasadne nový muž. Ako prvé médium na Slovensku o tom už v pondelok informovali práve Stratégie. Setteleho po desiatich rokoch vo funkcii generálneho riaditeľa a konateľa vystrieda Peter Gažík. 

Personálna zmena nastane k 1. septembru 2023, Settele zotrvá v Markíze ako konateľ až do 31. októbra, aby zabezpečili kontinuitu riadenia a plynulý prechod všetkých zodpovedností. Po desiatich rokoch vo funkcii generálneho riaditeľa sa rozhodol venovať iným profesionálnym príležitostiam, zostane však členom redakčnej rady CME. 

Aj v Čechách nastali zmeny 

Skupina Prima mení po odchode Igora Kalaša štruktúru vedenia on-line segmentu. Od 1. augusta preberie jeho riadenie dlhoročný obchodný riaditeľ divízie rádií Media Clubu Jan Čadek. Jeho zástupcom sa stane Hung Nguyen, doterajší riaditeľ vývoja on-line technológií skupiny Prima. Obaja sa aj naďalej budú venovať agende, ktorú vykonávali doteraz. Informoval o tom portál spravodajskej stanice CCN Prima news. 

image

Jan Čadek.

Pod Jana Čadka bude personálne podliehať aj Tomáš Večeřa na pozícii riaditeľa on-line spravodajstva a Petr Hatlapatka na pozícii obchodného riaditeľa online divízie Media Clubu. Za video platformu prima+ bude aj naďalej zodpovedný riaditeľ VOD Josef Beneš. No ten bude personálne patriť priamo pod generálneho riaditeľa skupiny Prima Mareka Singera.

„On-line je jeden z troch dôležitých pilierov skupiny Prima, kde máme obrovský potenciál rozvíjať našu ponuku. Honza je veľmi skúsený a energický manažér, ktorý mnohokrát preukázal, že dokáže systematicky budovať zverený segment, motivovať a rozvíjať svoj tím aj nastavovať efektívne procesy. Hungy zase demonštroval svoj ťah na bránu pri vývoji a zavádzaní novej platformy prima+. Obom prajem na ich nových pozíciách veľa šťastia,“ povedal generálny riaditeľ skupiny Prima Marek Singer pre portál cnn.iprima.

„Vedenie on-line segmentu v skupine Prima je pre mňa novou profesnou výzvou a som za túto príležitosť rád. Mojím cieľom je posunúť on-line segment rovnako ako rádia na predné priečky v návštevnosti a video prehratí,“ vysvetľuje svoje priority Jan Čadek, riaditeľ on-line a rádiovej divízie Media Clubu a novo aj riaditeľ on-line skupiny Prima.

image

Hung Nguyen.

Vyše 20 ročné skúsenosti

Jan Čadek sa v prostredí médií pohybuje viac ako dvadsať rokov. Svoju kariéru začínal ako riaditeľ rádií Kiss vo vtedajšej sieti Radio Investments, kde pôsobil aj ako manažér nových rozvojových projektov. Po akvizícii šiestich rádií skupinou GES a ich zjednotení pod značku Radio United Services sa Ján stal jej obchodným riaditeľom. Na čele obchodného rádiového tímu zostáva aj po roku 2018, kedy sa obchodná časť rádií presunula pod krídla mediálneho zastupiteľstva Media Club.

Hung Nguyen pôsobí na Prime od roku 2020, kedy nastúpil ako projektový manažér on-line projektov a postupne sa vypracoval na riaditeľa vývoja technológií skupiny Prima. V minulosti pôsobil ako konzultant v spoločnosti Deloitte a ako Operations Manager v Uber Eats. Študoval na Vysokej škole ekonomickej v Prahe a na Rotterdam School of Management.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
23. september 2023 17:22