StoryEditor

PayPal čaká prvá zmena šéfa od roku 2015, keď sa podnik oddelil od firmy eBay

15.08.2023, 10:20
Autor:
ČTKČTK

Šryridsaťšesťročný Alex Chriss nahradí Dana Schulmana a funkcie prezidenta a výkonného riaditeľa podniku sa ujme 27. septembra.

Novým šéfom amerického poskytovateľa internetových platobných služieb Paypal sa stane manažér Alex Chriss zo softvérovej firmy Intuit, nahradí tak Dana Schulmana. Ide o prvú zmenu šéfa PayPalu od roku 2015, keď sa podnik oddelil od internetovej aukčnej siene eBay, napísala agentúra Reuters.

Firma PayPal v dnešnej tlačovej správe uviedla, že šesťdesiatštyriročný Chriss sa ujme funkcie prezidenta a výkonného riaditeľa podniku 27. septembra. Päťdesiatšesťročný Schulman zostane členom správnej rady firmy Paypal do budúcoročného valného zhromaždenia akcionárov, ktoré sa bude konať v máji budúceho roka.

image

Alex Chriss sa stane novým CEO Paypalu.

Spoločnosť Intuit sa špecializuje na vývoj finančného softvéru. Chriss od roku 2019 stojí na čele divízie zameranej na malé podniky a živnostníkov, ktorá sa viac ako polovicou podieľa na celkových tržbách Intuitu. "Chriss je skúsený a veľmi úspešný obchodný líder," uviedla spoločnosť Paypal.

Akcie Paypalu po správe o vymenovaní nového šéfa posilnili o zhruba dve percentá. "Veríme, že Chrissove skúsenosti sa budú Paypalu veľmi hodiť, pretože firma teraz zameriava pozornosť na malých obchodníkov," uviedli analytici zo spoločnosti William Blair.

Spoločnosť PayPal zažívala silný rast v čase pandémie covidu-19, keď sa kvôli obmedzeniam pohybu prudko zvýšil záujem spotrebiteľov o internetové nákupy. V poslednom čase sa však firma potýka so spomalením rastu a poklesom ceny akcií, napísala agentúra Bloomberg.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
15. august 2023 10:20