StoryEditor

TV Prima má novú programovú riaditeľku. Alex Ruzek predtým pôsobila v TV Nova

06.09.2023, 15:12
Autor:
redred

V Nove zastávala rovnakú funkciu, kým ju v roku 2021 nevystriedala na stoličke šéfky programu lídra televízneho trhu Slovenka Silvia Majeská.

Novou programovou riaditeľkou skupiny Prima sa od 13. septembra stane Alex Ruzek. Ide o niekdajšiu programovú riaditeľku konkurenčnej TV Nova, ktorá v najsledovanejšej českej televízii pracovala 10 rokov a odišla z nej začiatkom januára 2021. Vtedy ju vystriedala  Silvia Majerská, ktorá o zastáva funkciu programov riaditeľky  nielen Novy, ale aj Markízy. 

Ruzek v poslednom čase pôsobila na Prime ako externá konzultantka programu. Na pozícii programového riaditeľa vystrieda Romana Mrázka, ktorý zastával túto funkciu 10 rokov, od 13. augusta 2013. Pod jeho vedením sa podiel Primy na televíznom trhu zvyšil a táto česká mediálna skupina spustila šesť tematických kanálov. 

image

Roman Mrázek.

"O jeho ďalšom pôsobení aktuálne rokuje. S Romanom diskutujeme o jeho novej pozícii, kde by zúročil svoje dlhoročné skúsenosti, a zároveň by sa venoval novým oblastiam mediálneho prostredia,“ informuje Prima.

Alex Ruzek sa v mediálnom prostredí pohybuje už takmer dve desaťročia. Pred nástupom do skupiny Nova zbierala profesijné skúsenosti aj na pozícii generálnej riaditeľky česko-slovenskej verzie MTV alebo na poste manažérky pre finančné plánovanie a analýzu  londýnskej pobočky skupiny CME. Absolventka odboru ekonómie na Princeton University pôsobila v New Yorku v minulosti pracovala aj pre skupiny Credit Suisse First Boston alebo Tailwind Capital Partners/Thomas Weisel Capital Partners, ktoré sa zaoberajú investičnými príležitosťami v mediálnom priemysle.

„Teším sa, že prispejem k jasnejšej programovej stratégii, ktorá bude ešte lepšie akcentovať obsah a témy, ktoré chcú dnešní diváci vidieť, nehľadiac na spôsob, akým videoobsah konzumujú,“ povedala pre české média samotná Alex Ruzek.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
22. september 2023 18:09