Andreas Nix je novým prevádzkovým riaditeľom skupiny ZKW.
StoryEditor

Novým prevádzkovým riaditeľom skupiny ZKW sa stal Andreas Nix

05.06.2024, 13:56
Autor:
redred

Andreas Nix zostáva popri novej funkcii aj generálnym riaditeľom závodu spoločnosti ZKW Lichtsysteme GmbH a to až do obsadenia tejto pozície.

Od 1. júna 2024 nahradil Andreas Nix (59) vo funkcii prevádzkového riaditeľa spoločnosti ZKW Group GmbH Stefana Horniviusa, ktorý spoločnosť opustil na vlastnú žiadosť a z osobných dôvodov. Andreas Nix zostáva popri novej funkcii aj generálnym riaditeľom závodu spoločnosti ZKW Lichtsysteme GmbH a to až do obsadenia tejto pozície.

Nix už pôsobil aj ako generálny riaditeľ závodov ZKW v rakúskom Wieselburgu a Daliane v Číne. „Teším sa na novú výzvu a urobím všetko pre to, aby som prispel ku globálnemu úspechu skupiny ZKW. Mojím cieľom je zabezpečiť a posunúť vpred hospodársky rozvoj miest,“ hovorí Andreas Nix.

Andreas Nix má viac ako 30 rokov skúseností v automobilovom priemysle, pričom pracoval aj v oblastiach predaja, výroby, kvality či vývoja.Pred svojou kariérou v spoločnosti ZKW zastával tento skúsený manažér pozíciu manažéra pre rozvoj podnikania v spoločnosti StabilusGmbH.

AndreasNix študoval elektroniku na Univerzite aplikovaných vied vo Frankfurte. Pracoval ako vedúci inžinierstva a projektového plánovania v spoločnosti Honeywell GmbH aj ako vedúci vývoja a oddelenia predaja v spoločnosti WOCO Group VGM a následne ako technický riaditeľ v spoločnosti ZF Zhongding NVH, ktorá je dodávateľom automobilov. S vrcholovým manažmentom sa oboznámil ako zástupca generálneho riaditeľa pre systémy nabíjania batérií v spoločnosti Norfi /Sickert&Hafner.

Stefan Hornivius sa rozhodol prijať nové profesionálne výzvy a koncom mája 2024 odstúpil z funkcie prevádzkového riaditeľa. „Chceli by sme úprimne poďakovať Stefanovi Horniviusovi za jeho angažovanosť pri globálnej reorganizácii skupiny ZKW. Prajeme mu všetko najlepšie v jeho profesionálnej budúcnosti,“ hovorí Dr. Wilhelm Steger, generálny riaditeľ skupiny ZKW. „Sme radi, že sme na pozíciu prevádzkového riaditeľa získali AndreasaNixa, odborníka na ZKW a automobilový priemysel. Teším sa, že spolu s Andreasom Nixom, celým manažmentom a naším spoľahlivým tímom budeme nadväzovať na úspešnú históriu spoločnosti ZKW,“ hovorí Dr. Steger a s dôverou hľadí do budúcnosti.

menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
20. jún 2024 22:59