Elle
StoryEditor

Elle končí s kožušinami. Nebude ich už propagovať na svojich stránkach

03.12.2021, 09:15
Autor:
ČTKČTK
Zákaz výrobkov z kožušín sa dotkne všetkých zahraničných mutácií módneho časopisu.

Na stránky medzinárodného módneho časopisu Elle sa už novo nebudú dostávať výrobky z kožušín. Jeho nadnárodná riaditeľka Valeria Bessolová Llopizová uviedla, že denník chce týmto spôsobom podporiť humánnejší módny priemysel. 

Novinka sa dotkne aj všetkých zahraničných mutácií Elle a jej ďalších platforiem. Elle existuje v 45 verziách, z ktorých 13 už toto opatrenie aplikuje. Ďalších 20 sa ním začne riadiť od 1. januára a zvyšné od začiatku roka 2023.

Kožušina už nie módna

„Kožušina sa zdá byť zastaraná a už nie je módna, najmä pre generáciu Z, na ktorú sa módny a luxusný priemysel zameriava predovšetkým,“ povedala Bessolová LLopizová. „Generácia Z chce, aby móda bola zodpovedná, etická a inovatívna, a to sa deje,“ dodala. Ako generácia Z sa väčšinou označujú ľudia narodení zhruba od polovice 90. rokov do roku 2010 alebo krátko potom.

Pod tlakom skupín bojujúcich za práva zvierat a zmenou vkusu mladších, eticky a ekologicky zainteresovaných zákazníkov sa v posledných rokoch vzdalo kožušín mnoho módnych tvorcov a maloobchodníkov.

Z veľkých módnych domov urobila tento krok pred štyrmi rokmi značka Gucci. Nasledovalo mnoho ďalších, a tento rok v septembri sa tak najnovšie rozhodla skupina Kering, pod ktorou spadajú módne značky Saint Laurent a Brioni.

Časopis Elle vznikol v roku 1945 a vychádza na celom svete. Jeho francúzsku verziu vlastní český podnikateľ Daniel Křetínský.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 07:15