StoryEditor

Na Slovensku sa uskutočnil prvý rozhovor vo virtuálnej realite

26.06.2019, 12:25
Autor:
TSTS
Rozhovor prebehol počas vyhlasovania laureátov 4. ročníka ocenenia LEAF Award 2019.

Nezisková organizácia LEAF zrealizovala v spolupráci s digitálnou marketingovou agentúrou PS:Digital prvý rozhovor vo virtuálnej realite (VR) na Slovensku. Rozhovor prebehol počas vyhlasovania laureátov 4. ročníka ocenenia LEAF Award 2019.

Vzhľadom na kapacitné obmedzenia priestorov podujatia sa mohli mladí ľudia na celom Slovensku zúčastniť na podujatí LEAF Award prostredníctvom živého prenosu na sociálnych sieťach.

Pre oživenie prezentácie a získanie vyššej interakcie s mladším publikom sa organizátori po konzultáciách a odporúčaniach agentúry PS:Digital rozhodli využiť inovatívnu technológiu rozhovoru vo virtuálnej realite, ktorá na Slovensku doposiaľ nebola použitá.

Moderátor podujatia Martin Staňo a hosťujúci spíker Peter Gažík (generálny riaditeľ O2) sa zhostili rolí priekopníkov prvého rozhovoru prostredníctvom VR na Slovensku.

Online prostredie, digitalizácia a nové komunikačné technológie sú príležitosťou aj vo vzdelávaní. Je dôležité túto príležitosť využiť a citlivo ich do sveta vzdelávania uviesť. V kontexte skvelých projektov finalistiek a finalistov LEAF Award 2019 sme sa aj my rozhodli ísť odvážnou cestou tvorivého a inovatívneho prístupu. Moderné technológie a mladí ľudia sú znamením budúcnosti. Chceme túto cestu nielen otvárať, ale chceme spolu s nimi po tejto ceste aj kráčať,” povedal Miroslav Kocúr, líder iniciatívy LEAF Award v neziskovej organizácii LEAF.

Výzvy zrealizovať tento technický náročný nápad sa zhostila agentúra PS:Digital: „Pracovať s novými technológiami je pre nás v PS:Digital vždy veľkým sviatkom. Najmä, keď sa nájde klient, ktorý s nami zdieľa toto nadšenie. Sme šťastní, že to bol práve LEAF, s ktorým sme mohli zrealizovať prvý rozhovor prostredníctvom VR na Slovensku, a ešte s tak zaujímavým respondentom, akým bol Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia. A navyše počas odovzdávania LEAF Award v Bratislave, ktoré bolo naživo vysielané na Facebook-u. Po sérií AR filtrov či chatbotoch je to ďalšia technológia zajtrajška, ktorú sme v agentúre úspešne využili v prospech klienta,“ uviedol na margo spolupráce Peter Šebo, Founder & CDO agentúry.

Ocenenie LEAF Award vzniklo s cieľom podporiť a rozvíjať inšpiratívne projekty detí a mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o svoje okolie, a snažia sa ho urobiť lepším. 

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 21:42