StoryEditor

Slováci si virtuálne adoptovali viac ako 5000 kravičiek

12.07.2019, 12:54
Autor:
TSTS
Webová aplikácia chce budovať pozitívny vzťah detí ku zvieratám.

Adoptuj kravičku je webová aplikácia, ktorá funguje pod hlavičkou Mliečneho fondu. Umožňuje virtuálnu adopciu kravičiek a zábavu s adoptovanou kravičkou. Cieľom projektu je vypestovať u detí pozitívny vzťah ku zvieratám a správne stravovacie návyky, ukázať deťom, ale aj ich rodičom, že základom pre mliečne výrobky je mlieko od živých kravičiek, o ktoré sa musia slovenskí poľnohospodári dobre starať.

„V rámci projektu Adoptuj kravičku sa deťom snažíme hravou formou priblížiť „cestu mlieka“, teda odkiaľ mlieko pochádza, kde a ako sa spracováva a čo je potrebné urobiť, aby sa mlieko a mliečne výrobky dostali od kravičky až na stôl. Cieľom projektu je tiež prispieť k zvýšeniu spotreby mlieka a mliečnych výrobkov pôvodom zo Slovenska,“ vysvetľuje Margita Štefániková, riaditeľka Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka.

Projekt Adoptuj kravičku sa realizuje na Slovensku od septembra 2017. Zapojilo sa do neho 78 mliečnych fariem, ktoré ponúkli na virtuálnu adopciu celkom 11 000 kravičiek. Zatiaľ je adoptovaných viac ako 5000 z nich.

Ako funguje projekt Adoptuj kravičku?
Je potrebné prihlásiť sa na stránke projektu a zadať EAN kódy zo slovenských mliečnych výrobkov. Potom si už len stačí vybrať kravičku z fotogalérie a dať jej meno. Po úspešnej adopcii systém vygeneruje rodný list kravičky. Okrem mena je na rodnom liste uvedený aj názov a sídlo farmy, odkiaľ pochádza. Po adopcii sa očakáva, že ten, kto si kravičku adoptoval, sa o ňu bude aj virtuálne starať. Aplikácia umožňuje vytvorenie farmy, ktorá kopíruje reálny život kravičiek. Deti môžu mlieko svojej adoptovanej kravičke predávať a za získané prostriedky si môžu vybudovať vlastnú farmu s maštaľou, dojárňou, a môžu mať aj vlastnú mliekareň, kde môžu vyrábať svoje mliečne výrobky. Starostlivosť o kravičku sa meria tzv. šťasťomerom, ktorý signalizuje, ako dobre je o kravičku postarané, lebo tak ako to je aj v realite, iba šťastné a spokojné kravičky odmenia majiteľa veľkým objemom mlieka.

Adoptuj kravičku funguje pod hlavičkou Mliečneho fondu, do ktorého spoločne prispievajú prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka s cieľom podporovať a zvyšovať spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov, ale aj prinášať verejnosti informácie o výrobe a spracovaní mlieka.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 15:13