StoryEditor

Dúhový PRIDE v Bratislave má svoj vlastný AR filter

19.07.2019, 10:52
Autor:
TSTS
Pripravila ho agentúra PS:Digital.

PRIDE filter s rozšírenou realitou pripravila digitálna agentúra PS:Digital, ktorá sa rozhodla podporiť bratislavský Dúhový PRIDE pochod. 

Filter je sám o sebe veľmi jednoduchý. Tvoria ho 3D slnečné okuliare, ktoré majú tvar Slovenskej republiky. Nie je tak len “skrášľovadlom”, ale aj akýmsi osobným statementom, pomocou ktorého môžete vyjadriť svoju podporu LGBTI komunite.

Za nápadom stoja Simona Šebestová a Ida Vrabcová Bírová, ktoré prezrádzajú, za akým účelom filter vznikol.

“Aj keď máme medzi sebou kopec kamarátov, ktorí patria do LGBTI komunity, stále máme pocit, že Slováci tvrdohlavo nosia nasadené akési ružové okuliare, kde sa ideálna spoločnosť delí iba na tradičné rodiny a bodka. Naším cieľom bolo dať tým tolerantnejším open-minded Slovákom do rúk pekný “samosharovací” nástroj, ktorým môžu ukázať svoju podporu LGBTI kamarátom. Nejdeme  meniť zákony, iba chceme ukázať, ako môže vyzerať láska k blížnemu svojmu. Napríklad aj tak, že sa namiesto odsudzovania, tolerujeme.”, objasňuje Ida, copywriter a ideamaker v PS:Digital.

Simona pôsobí v PS:Digital ako art director a už vyše roka aj ako špecialista na rozšírenú a virtuálnu realitu: “Teší ma, že odkedy mám v PS:Digital priestor sa samovzdelávať v oblasti rozšírenej reality, vyšlo von viacero produktových či komerčných AR filtrov, a teraz už aj taký, ktorý má trošku hlbší zmysel a podporuje niečo, čo sa mnohých z nás dotýka osobne. A to, že tento nápad nadchol aj niekoľko ďalších kolegov v PS:Digital, ktorí nám pomáhajú s kampaňou, je dôkazom toho, že nám momentálna situácia a táto téma nie sú ľahostajné.”

Webovú stránku pripravili v ljstudiocreatives.

Na Facebooku si filter otvoríte cez QR kód priložený v článku alebo pomocou linku

PS

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
13. apríl 2024 01:49