Alessandro Pasquale, Mattoni 1873
StoryEditor

Karlovarské minerální vody majú novú identitu

15.08.2019, 13:45
Autor:
TSTS
Všetky členské firmy zjednotí názov Mattoni 1873.

Najväčší výrobca a distribútor nealkoholických nápojov v strednej Európe, Karlovarské minerální vody, zjednotí rodinu svojich členských firiem pod spoločný názov „Mattoni 1873“. Meno zakladateľa a rok vzniku symbolicky prikryjú orlie krídla s mottom „Sources and Tastes of Europe“ (európske chute a pramene).

História firmy Karlovarské minerální vody siaha práve do roku 1873, keď Heinrich Mattoni, úspešný podnikateľ a vizionár, založil v Kyselke neďaleko Karlových Varov firmu Mattoni, ktorá sa neskôr stala základom nápojovej ríše. Mattoni dodával svoju minerálnu vodu na viedenský cisársky dvor i do zámoria.

Na úspešnú Mattoniho tradíciu nadviazala v 90. rokoch 20. storočia talianska rodina Pasquale. Antonio Pasquale vybudoval firmu od základov – od „mattonky“ a závodu v Kyselke. Na Antoniovo dielo nadviazal jeho syn Alessandro Pasquale. „V Mattoni 1873 spájame prvotriedne minerálne a pramenité vody zo strednej Európy i svetové nápojové značky. Toto spojenie z nás robí lídra stredoeurópskeho trhu. Lídra, ktorý ale stále žije rodinnými hodnotami firmy, z ktorej vzišiel,“ hovorí Alessandro Pasquale, generálny riaditeľ a vedúca osobnosť celej skupiny.

Z jednej stáčiarne minerálnej vody v kúpeľnom regióne západných Čiech s ročnou produkciou 50 miliónov fliaš postupne vyrástol najvýznamnejší stredoeurópsky distribútor nealkoholických nápojov vyrábajúci bezmála dve miliardy fliaš. V portfóliu už má nielen minerálne a pramenité vody, ale taktiež džúsy, nealkoholické nápoje a snacky. Do skupiny patrí 12 výrobných závodov a 3 200 zamestnancov v 8 krajinách.„S narastajúcim počtom kategórií výrobkov i krajín, kde pôsobíme, sme sa rozhodli pre nové spoločné meno, ktoré by nás lepšie vystihovalo. Zvolili sme návrat ku koreňom, teda k Heinrichovi Mattonimu. A k roku 1873, kedy sa začala písať história našej dnešnej firmy. Mattoni 1873 vyjadruje, odkiaľ pochádzame. Pramene a chute („Sources and Tastes“) sú jadrom nášho podnikania a Európa je smer, ktorým chceme ísť. Vždy sa budeme hrdo hlásiť k nášmu dedičstvu. Inšpiruje nás na našej ceste zodpovedného lídra, ktorý myslí na budúcnosť,“ dodáva Alessandro Pasquale.

Zastrešenie pod spoločnú identitu „Mattoni 1873“ neovplyvňuje doterajšie právne entity jednotlivých členov skupiny (i naďalej tak pôsobí napr. firma Karlovarské minerální vody, a.s.).

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. máj 2023 18:41