StoryEditor

Trendom je video, autentickosť a interaktivita. Trh budú poháňať najmä mikroinfluenceri

09.02.2022, 07:00
Spotrebiteľom už text a krásne obrázky nestačia. Kto chce zaujať, musí byť autentický, priznať aj nedokonalosť, a to všetko ideálne v krátkom videu. A mal by byť aj „zelený“.

Trh budú poháňať najmä mikroinfluenceri

Hoci Facebook naďalej dominuje medzi sociálnymi sieťami s 2,9 miliardy aktívnych používateľov mesačne, marketéri sa čoraz viac zameriavajú na krátke formáty na TikToku či Instagrame, čo prispieva k ďalšiemu vzostupu influencer marketingu. Trend z druhej polovice roku 2020, keď pandémia posilnila úlohu, ktorú celebrity a influenceri zohrávali v partnerstvách so značkami, pokračoval aj v roku 2021.

Kým vlani dosiahol trh influencer marketingu hodnotu 13 miliárd dolárov, do roku 2028 by mal stúpnuť až na 85 miliárd dolárov. Nie je preto prekvapením, že 63 % marketérov plánovalo v roku 2021 zvýšiť svoje rozpočty na marketing influencerov a v nasledujúcom roku ich bude nepochybne ešte viac. Kantar a eMarketer predpovedajú, že v roku 2022 budú poháňať rast odvetvia najmä mikroinfluenceri.

Platformy sociálnych médií prinášajú každý rok nové typy obsahu a spôsoby, ako môžu značky osloviť svojich potenciálnych zákazníkov. Pohyb od textov a obrázkov k audio- a videoobsahu sa ešte urýchli a oveľa väčšou súčasťou kampaní sa stane nakupo...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
06. jún 2023 09:14