StoryEditor

Hollywood im už nestačí: 6 hercov, ktorí si privyrábajú vo videohrách

15.11.2019, 04:00
Autor:
TSTSpzpz
Kevin Spacey v Call of Duty: Advanced Warfare či Norman Reedus v hre Death Stranding.

Ich mená na filmových plagátoch sú takmer istou zárukou, že dané filmy sa stanú kasovými trhákmi. Reč je o hercoch, ktorých poznáme napríklad z Pána prsteňov, Hviezdnych vojen alebo Hry o tróny. Vedeli ste, že s celým radom tých najväčších mien sa môžete stretnúť aj vo videohrách? Tu je šesť príkladov.

Ak ste kedysi chceli vidieť najväčšie hviezdy strieborného plátna, museli ste vyraziť do kina alebo si ich nájsť v programe televízneho vysielania. V posledných rokoch sa však mnoho hollywoodskych hercov a herečiek čoraz častejšie objavuje aj vo videohrách. Začalo to dabingom postáv, dnes však hrdinovia obľúbených hier nemajú len hlas hereckých hviezd, ale aj ich reálnu podobu. V niektorých z najnovších kúskov dokonca na prvý pohľad nerozoznáte, či je váš obľúbenec v hre animovaný, alebo v nej reálne hrá.

Chceli by ste v hre zachrániť svet po boku Normana Reedusa, respektíve Daryla zo Živých mŕtvych? Alebo plniť zákerné misie po boku zradného policajta s vizážou Samuela L. Jacksona? V hrách sa tiež objavili napríklad Elijah Wood, Liam Neeson a mnoho ďalších.

Norman Reedus
Hra: Death Stranding
Platformy: PlayStation 4

Normana bez preháňania miluje polovica krajiny, a to vďaka skvele zahranej postave Daryla Dixona v seriáli The Walking Dead. Tento hollywoodsky rodák sa ukázal aj vo filmoch Blade 2 alebo v Americkom gangsterovi od Ridleyho Scotta.

Jeho najnovšia rola je Sam Porter Bridges. Tohto hrdinu by ste ale v kinách hľadali márne. Ide o hlavnú postavu asi najočakávanejšej hry tohto roku Death Stranding, ktorá vychádza exkluzívne pre konzolu PlayStation 4.

PR.Konektor

Kevin Spacey

Hra: Call of Duty: Advanced Warfare
Platformy: PlayStation, Xbox

Držiteľ Oscara, ktorého meno bolo poslednú dobu najčastejšie spájané v súvislosti s #MeToo, sa preslávil rolou nekompromisného politika Franka Underwooda v kultovom seriáli House of Cards. Okrem radu významných filmových či seriálových rolí si Kevin vyskúšal aj jednu trochu netradičnú. Tvorcovia populárnej série Call of Duty využili jeho hlas i tvár pre postavu hlavného zloducha.

PR.Konektor

Margaret Qualley
Hra: Death Stranding
Platformy: PlayStation 4

O tom, že dnes dvadsaťpäťročná dcéra americkej herečky Andie MacDowell bude veľký talent, sa nepochybovalo prakticky už od jej detstva. Po niekoľkých menších úlohách si zahrala jednu z hlavných postáv seriálu Pozostalí, aby ju do svojho tohtoročného hitu Vtedy v Hollywoode obsadil sám Quentin Tarantino. Ako postavu Mama ju môžete vidieť aj v hernej novinke Death Stranding.

PR.Konektor

Sean Bean
Hra: The Elder Scrolls IV: Oblivion
Platformy: PlayStation, Xbox, PC

Neexistuje asi človek, ktorého by nezasiahla fantasy séria Hra o tróny. K najobľúbenejším patrila postava Neda Starka, ktorého stvárnil britský herec Sean Bean. Toho možno poznáte aj z Pána prsteňov, bondovky Zlaté oko alebo filmu Ronin.

Avšak zdá sa, že filmový a seriálový svet bol tomuto sympaťákovi malý, a tak sa objavil aj vo videohrách. Za zmienku určite stojí štvrtý diel akčnej fantasy The Elder Scrolls alebo Final Fantasy. A pretože sa Sean v tlači nechal počuť, že ho spolupráca na videohrách naozaj baví, sme zvedaví, kde ho uvidíme alebo budeme počuť nabudúce.

PR.Konektor

Liam Neeson
Hra: Fallout 3
Platformy: PlayStation, Xbox, PC

96 hodín, Súboj titanov, Temný rytier povstal, V znamení raka, Láska nebeská. To je len zopár titulov, v ktorých zažiaril ďalší britský herec Liam Neeson. A podieľal sa aj na trháku štúdia Bethesda, hre Fallout 3. S ním sa v hre objavil aj Ron "Hulk" Perlman, ktorý príbeh rozpráva či Malcolm McDowell (napr. Mechanický pomaranč).

PR.Konektor

Samuel L. Jackson
Hra: Grand Theft Auto: San Andreas
Platformy: PlayStation, Xbox, PC

Miluje ho Quentin Tarantino, pravidelne hrá v Star Wars a dvere si u neho podávajú aj režiséri superhrdinských filmov. Vedeli ste ale, že Samuel L. Jackson je aj veľkým fanúšikom hier? A má ich na konte celý rad: druhý diel Iron Mana, Lego Star Wars III, Disney Infinity a tiež Grand Theft Auto: San Andreas. V legendárnom GTA prepožičal hlas skorumpovanému policajtovi.

PR.Konektor

Ďalší herci, ktorí sa objavili vo videohrách:

Dawid Bowie (The Nomad Soul)
Marlon Brando (The Godfather)
Gary Oldman (séria Call of Duty)
Joan Ellen (The Elder Scroll)
Vin Diesel (Wheelman)
Emma Stone (Sleeping Dogs)

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
05. jún 2023 01:23