StoryEditor

Priestor, v ktorom by chcel pracovať každý. Pozrite si, ako je zariadený najlepší office sharing

19.12.2019, 10:58
Autor:
redred
V čom vidia výhody tejto práce šéfovia firiem, ktoré zdieľajú rovnaké priestory?

Najlepším konceptom zdieľaných pracovných priestorov - takzvaný "office sharing" sa stali firemné priestory spoločností Business Lease Slovakia a Coliers International Slovensko. Koncept získal ocenenie  v architektonickej súťaži CIJ Awards v kategórii Best FIT-OUT.  Ceny súťaže CIJ Awards sú najvýznamnejšou udalosťou v oblasti komerčných nehnuteľností na Slovensku.

Víťazné firemné priestory  #TwoAtTheTop sa nachádzajú na najvyšších podlažiach bratislavského Twin City Tower.  TwoAtTheTop ju oslovili dôrazom na spoločné priestory, diferenciáciu rôznych pracovných staníc a maximalizovanie prístupu k príťažlivému výhľadu na celé mesto.

Pre Business Lease Slovakia je toto ocenenie potvrdením správnej voľby rozhodnutia pracovať v zdieľaných firemných priestoroch. „Ocenenie si veľmi vážime a je potvrdením, že naše rozhodnutie ísť pred rokom do takýchto zdieľaných priestorov s inou firmou bolo správne," hovorí Lucia Čišková, výkonná riaditeľka Business Lease Slovakia. "Office sharing nám priniesol nielen lukratívne priestory s najvyššie položenou terasou v Bratislave s nádherným výhľadom na mesto, ale mal obrovský pozitívny dopad aj na výkonnosť, kreativitu, tímovú prácu a spokojnosť zamestnancov. Je to koncept, ktorý nám umožňuje mať variabilitu priestorov, no zároveň ich využívanie na maximum, a v konečnom dôsledku tak prináša ekonomické úspory,“ skonštatovala výkonná riaditeľka Business Lease Slovakia.

Takto vyzerá víťazný koncept:

​Spoločnosť, ktorá je poskytovateľom komplexnej mobility a operatívneho lízingu, zdieľa spoločné priestory s medzinárodnou konzultačnou spoločnosťou Colliers International Slovensko. Hoci ide o dve rôzne zamerané spoločnosti, jedným z kľúčových momentov pri spoločnom fungovaní je, že obe spoločnosti zdieľajú rovnaké hodnoty. „Nenahraditeľným prínosom je pridaná hodnota v zdieľaní myšlienok, názorov a pohľadov na rôzne témy. Inšpiratívny priestor podnecuje kreativitu a vzájomnú interakciu. Stále pracujeme na zvýšení podielu cross sellingu a hľadáme nové možnosti prieniku našich biznisov, aby sme sa tak navzájom posunuli na vyššiu úroveň,“ skonštatoval výkonný riaditeľ Colliers International Slovensko Richard Urvay s tým, že aj v budúcnosti chcú zviditeľňovať spoločnú značku #TwoAtTheTop a dostať do povedomia obe spoločnosti.

Business Lease zaviedla aj koncept flexibilných a zdieľaných pracovných miest. „Dôležitým krokom bolo IT vybavenie. Každý zamestnanec má laptop alebo tablet a môže pracovať na ktoromkoľvek mieste, aj z firemnej obývačky, terasy či „telefónnej búdky“ a podobne,“ podotkla Lucia Čišková.

Za najväčší prínos office sharingu tak obaja považujú spokojnosť zamestnancov. „Je to najmä skvelou atmosférou, ktorá u nás panuje, voľnosťou, množstvom firemných akcií, či len každodenným stretávaním sa s kolegami z jednej či druhej firmy pri rannej káve alebo obede,“ spresnila Lucia Čišková. Business Lease dosiahla tento rok eNPS skóre 66,7 bodu. „Za prvý rok fungovania sme u nás zorganizovali viacero eventov, ktoré nám obľúbenosťou nielen u firemných klientov, ale aj u našich zamestnancov ukázali, že rozhodnutie presťahovať sa na lukratívnu adresu má svoj význam,“ podotkol Richard Urvay. Dokonca to naštartovalo ďalšie inovácie. „Sme už paperless office, upravili sme procesy tak, že netlačíme nič, čo nemusíme. Pijeme len zo skla. Triedime odpad. A sme aktívni v rámci cirkulárnej ekonomiky,“ dodala Lucia Čišková.

Zdieľanie priestorov tak prinieslo aj rast úspor. Náklady spojené s prenájmom, ale aj prevádzkou si obe spoločnosti delia pomerne podľa počtu zamestnancov. Rovnako je to v prípade spoločných akcií a teambuildingov. Ako podotkol Richard Urvay, takýto projekt by určite odporúčal firmám s mladším kolektívom, ktorý je otvorený progresu a ktorý má záujem o lukratívne priestory za ekonomicky výhodných podmienok. 

CIJ Awards oceňuje nielen projekty alebo osobnosti, ale aj firmy, ktoré sú súčasťou investičného procesu. V kategórii Best Fit-Out vyberala porota spomedzi viacerých atraktívnych priestorov. TwoAtTheTop v top trojke vyhral pred konceptami Elevator Lab Tatrabanky a sídla spoločnosti Anodius.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
06. jún 2023 19:04