dm drogerie markt
StoryEditor

Vo veku 78 rokov zomrel zakladateľ dm drogerie markt

09.02.2022, 15:52
Autor:
(red)(red)
Profesor Götz W. Werner založil spoločnosť v roku 1973 v Nemecku.

V utorok 8. februára 2022 v dopoludňajších hodinách zomrel vo veku 78 rokov zakladateľ spoločnosti dm drogerie markt profesor Götz W. Werner. Spoločnosť založil v roku 1973 v Nemecku a v nasledujúcich desaťročiach s ňou expandoval postupne do ďalších trinástich krajín.

Götz W. Werner sa narodil v Heidelbergu v roku 1944 ako syn drogéristu a jeho najväčším snom bolo taktiež stať sa drogéristom a byť tu pre zákazníkov. Tomuto povolaniu sa vyučil v meste Konstanz (Kostnica) a po ukončení vzdelania odišiel pracovať do otcovej „Drogerie Werner.“ Jeho nové nápady sa však nestretli s pochopením a v roku 1969 tak svoje rodné mesto Heidelberg opustil a nastúpil do spoločnosti „Drogerie Roth“. Keďže ani tu sa so svojimi názormi na vývoj obchodu s drogériou nemohol presadiť, tak sa v roku 1973 rozhodol osamostatniť a realizovať svoje myšlienky v dm drogerie markt.

Jeho vízia o rámcových podmienkach vytvorených pre ľudí tak, aby sa mohli zapojiť a sami si nájsť svoju cestu, dala jeho inovatívnemu popudu smer a silu presadiť sa. Takto vzniklo pracovné spoločenstvo dm drogerie markt, ktoré bolo zo začiatku chápané ako nezvyčajné, avšak postupom času ako vizionárske.

Jeho charakterová črta, ktorou bola permanentná konštruktívna nespokojnosť so zaužívanými pomermi a z toho vyplývajúca vôľa neustále spoločnosť meniť, v značnej miere ovplyvnila úspech dm. dm drogerie markt je dnes aktívna v 14 európskych krajinách. S viac ako 66 000 ľuďmi tvorí pracovné spoločenstvo a s obratom 12,3 miliardy eura je lídrom na trhu v Európe.

Od začiatku 90-tich rokov a ešte po jeho odchode z operatívnej zodpovednosti v roku 2008 zasvätil Werner svoj čas myšlienke Nepodmieneného základného príjmu, ktorú propagoval na mnohých prednáškach a diskusiách. V tejto myšlienke videl dôležitý spoločenský prínos, aby aj v časoch pribúdajúcej globalizácie, digitalizácie a automatizácie mali ľudia dostatočnú voľnosť pre vlastnú iniciatívu. Uvedomoval si, že sa naplnenia tejto myšlienky pravdepodobne nedožije. Práve preto sa za ňu s veľkou energiou zasadzoval, bol presvedčený o jej správnosti a zmysluplnosti pre spoločnosť.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
09. jún 2023 13:30