StoryEditor

Spoločnosť HP začína s 3D tlačou zdravotníckych pomôcok

27.03.2020, 09:05
Autor:
TSTS
Globálna sieť výrobných partnerov HP sa snaží zabezpečiť, aby 3D tlačené diely boli k dispozícii v akomkoľvek regióne po celom svete.

Technológia 3D tlače sa stáva dôležitým pomocníkom v boji proti koronavírusu. Spoločnosť HP so svojimi globálnymi partnermi pracuje na zjednodušení výroby potrebných pomôcok. Patria medzi nich aj experti z Českého inštitútu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) pri ČVUT, ktorí na tlačiarni z portfólia HP vyvinuli špeciálny typ respirátora. Budú ho využívať zdravotníci pri starostlivosti o nakazených pacientov.

HP

Medzi prvé overované a vyrábané pomôcky patria:

  • Respirátory (polomasky): Diely z technológie 3D tlače pre zjednodušený respirátor umožňujú vyrobiť robustnú a menej zložitú zdravotnícku pomôcku. Výhodou je rýchla výroba a montáž. Účinný respirátor pomocou technológie 3D tlače Multi Jet Fusion vyvinuli odborníci z Českého inštitútu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) pri pražskej ČVUT, ktorí teraz v spolupráci s HP pracujú na rozšírení výroby aj mimo ČR.

  • Bezdotykový otvárač dverí:  Kľučky dverí patria medzi najzamorenejšie objekty v domoch, nemocniciach, továrňach a domovoch pre seniorov. Táto pomôcka umožňuje jednoduché a hygienické otvorenie lakťom, aby sa zabránilo šíreniu vírusu.

HP

  • Úchyty masky: Veľa nemocničných pracovníkov musí nosiť ochranné masky po dlhú dobu. Špeciálna spona pomáha zvýšiť pohodlie a zmierňuje pridružené bolesti uší.

  • Celotvárové kryty:  Tvárové štíty sú jednými z najdôležitejších osobných ochranných pomôcok. Spoločnosť HP očakáva vydanie overeného konštrukčného súboru a diely pre tvárový štít potom vstúpia do výroby.

Niekoľko ďalších výrobkov je vo fáze testovania a overovania. Patria medzi ne aj technológiou 3D vytlačené diely pre masku s mechanickým vakom, ktorá je určená na použitie ako krátkodobá núdzová ventilácia pacientov s COVID-19.

01 - Modified: 2020-03-25 13:39:15 - Feat.: 0 - Title: SLOVNAFT vyrába vlastnú dezinfekciu 02 - Modified: 2020-05-11 13:21:05 - Feat.: 0 - Title: Strategický online denník: Prinášame najnovšie informácie z marketingu a médií v čase pandémie
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 19:43