archív
StoryEditor

Členovia Klubu Reklamných Agentúr Slovenska vyzývajú otvoreným listom k solidarite

01.04.2020, 08:47
Autor:
redred
Reklamné agentúry sa prihovárajú zadávateľom, zamestnancom, aj vláde.

Zástupcovia najvýznamnejších slovenských reklamných agentúr, združených v Klubu reklamných agentúr (KRAS) napísali otvorený list, ktorý členovia KRAS-u adresujú kolegom, zadávateľom a vláde Slovenskej republiky. Reagujú tak na súčasnú situáciu týkajúcu sa koronavírusu. Uverejňujeme ho v plnom znení.

My, členovia Klubu Reklamných Agentúr Slovenska, si plne uvedomuje vážnosť situácie, v ktorej sa naša krajina, Európa a aj celý svet aktuálne nachádza.

Vyzývame našich kolegov, všetky reklamné a komunikačné agentúry a zároveň všetky firmy v komunikačnom a marketingovom priemysle, aby pristupovali veľmi zodpovedne a empaticky k ekonomickým a personálnym opatreniam, ktoré v súvislosti s COVID – 19 zavedú.  Zároveň vyzývame našich zamestnancov, aby prijaté opatrenia zamestnávateľov chápali a vnímali ako nevyhnutné a z dlhodobého pohľadu prospešné.

My sami si tiež uvedomujeme náročnosť tejto situácie,  Skúsme sa k nej postaviť spoločne  s cieľom zabezpečiť prekonanie týchto mesiacov s čo najmenšími stratami na všetkých stranách. Solidárne sa snažíme pre Vás v maximálnej možnej miere optimalizovať náklady a veríme, že sa nám podarilo implementovať riešenia pre udržanie pracovného nasadenia našich tímov. Vyzývame našich klientov a všetkých zadávateľov marketingovej komunikácie, aby pristupovali k extrémnemu kráteniu rozpočtov s rozvahou a svoj mediálny priestor  využili  hlavne na zodpovednú a edukatívnu komunikáciu  pre podporu dodržiavania opatrení.

Vyzývame Vládu Slovenskej Republiky, aby pokračovala v prijímaní takých opatrení, ktoré pomôžu udržať na Slovensku zamestnanosť a teda kúpyschopnosť.

Vláde Slovenskej republiky a rovnako orgánom štátnej správy, ponúkame k dispozícii naše kapacity a skúsenosti na komunikačné projekty verejnoprospešného záujmu.

Odsudzujeme akékoľvek poplašné správy a dezinformácie, ktoré ešte viac brzdia ekonomiku a negatívne vplývajú na psychické zdravie ľudí.  

My, členovia KRAS-u sa zároveň spoločne zaväzujeme, že komunikáciou  sa budeme snažiť udržiavať našu spoločnosť zodpovedne informovanú a optimisticky naladenú.

Členovia KRAS-u:

Apple Pie Advertising

Effectivity POWERED BY PUBLICIS

Elite Solutions

Istropolitana Oglivy

JANDL, marketing a reklama

Mullen Lowe GGK

MADE BY VACULIK

MUW SAATCHI & SAATCHI

Respect APP

TRIAD Advertising

Wiktor Leo Burnett

Zaraguza

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
05. jún 2023 00:23