StoryEditor

Karanténne oblasti na Spiši dostanú bankomat. Putovať v nich bude mobilný bankomat z Pohody

23.04.2020, 17:05
Autor:
TSTS
Mobilný bankomat sa bude premiestňovať v obciach Žehra, Bystrany a Krompachy.

Tisícky ľudí, ktorí ostali v karanténe, stratili prístup k hotovosti. Slovenská sporiteľňa sa im preto rozhodla vyjsť v ústrety a pre karanténne obce zabezpečila špeciálny mobilný bankomat. Ten za prísnych bezpečnostných štandardov postupne premiestni do troch uzavretých obcí na východe Slovenska, ktorými sú Žehra, Bystrany a Krompachy.

Ako prví môžu využiť mobilný bankomat obyvatelia Žehry. Banka ho umiestnila v stredu podvečer 22. apríla tesne pred karanténnu oblasť, hneď vedľa kontajnera Slovenskej pošty.

O dva dni neskôr, teda 24. apríla bankomat poputuje do Bystran, kde ostane aj cez víkend. V pondelok sa presunie do Krompach, kde počas troch dní vystrieda tri lokality (Družstevná, Hornádska, Stará Maša).

SLSP

„Mobilný bankomat je pre občanov v karanténnej oblasti možnosťou, ako sa dostať k svojim peniazom. Následne si môžu buď v obchodoch, ktoré sa nachádzajú priamo v danej oblasti, zakúpiť potrebné veci, alebo si u  miestnych dodávateľov a rodinných príslušníkov objednať potrebný tovar, naftu ci benzín. Sme radi, že sa Slovenská sporiteľňa rozhodla pomôcť občanom a veríme, že v každej jednej karanténnej oblasti, kde bude mobilný bankomat umiestnený, to občania ocenia,“ povedal Dávid Demečko, prednosta Okresného úradu v Spišskej Novej Vsi.

„Situácia na Slovensku nám nie je ľahostajná. Preto sme sa rozhodli nájsť riešenie, ktoré by bolo nielen prospešné, ale aj bezpečné. Mobilný kontajner, ktorý sme v minulosti využili napríklad aj na hudobnom festivale Pohoda, sme presunuli na Spiš. Presun bankomatu bol veľmi náročný, keďže sme okrem bežných bezpečnostných pravidiel museli zabezpečiť aj prísne štandardy v oblasti ochrany zdravia. Som rada, že sa nám to podarilo zrealizovať a ľudia sa tak dostanú k svojim peniazom,“ povedala Katarína Kellenbergerová, riaditeľka platobného styku Slovenskej sporiteľne a dodáva: „Od umiestnenia bankomatu k dnešnému obedu  ľudia urobili už 31 výberov v celkovom objeme 7240 eur."

​Slovenská sporiteľňa doterazmobilné bankomaty najčastejšie využívala v prípade letných festivalov či športových podujatí, alebo tiež pri akútnych situáciách v mestách a obciach na Slovensku.

HARMONOGRAM

22. – 23. apríl Žehra
24. – 26. apríl Bystrany
27. apríl Krompachy,  Družstevná ulica
28. apríl Krompachy, Hornádska ulica
29. apríl Krompachy, Stará Maša

SLSP

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
09. jún 2023 10:16