archív
StoryEditor

Zorientovať sa v štátnej pomoci a usporiadať si financie. Podnikatelia potrebujú tieto rady

27.04.2020, 15:11
Autor:
redred
Vyplýva to zo zistení spoločnosti, ktorá ponúka pomoc malým firmám.

Zorientovať sa v štátnej pomoci a usporiadať si financie. To je to, čo najviac v súčasnosti potrebujú malí a strední podnikatelia. Vyplýva to zo zistení iniciatívy Pomoc pre malé firmy, ktorú zriadila spoločnosť BDO v súvislosti s pandémiou Covid-19. Ide o bezplatnú pomoc pre túto skupinu podnikateľov. „Sme poradensko - audítorská spoločnosť a našimi klientami sú spravidla veľké nadnárodné spoločnosti. Táto situácia však zasahuje najmä tých najzraniteľnejších – malých a stredných podnikateľov a živnostníkov, ktorí si takéto služby dovoliť nemôžu. Preto sme zriadili bezplatnú linku, kde poskytujeme pomoc práve tejto skupine podnikateľov,“  hovorí Managing Partner BDO Slovensko Peter Gunda.

Len počas jediného týždňa požiadalo o pomoc takmer 100 spoločností z celého Slovenska. Podnikatelia majú najväčší problém zorientovať sa v opatreniach, ktoré štát pre nich v súvislosti s pandémiou Covid 19- pripravil. Nevedia, ktoré sa dotýkajú priamo ich spoločnosti a nevedia ani ako o túto pomoc požiadať, keďže je s tým spojená určitá administratíva.

Ďalším problémom, s ktorým sa podnikatelia na linku Pomoc pre malé firmy obracajú, je absencia tržieb. „V dôsledku karanténnych opatrení prišlo mnoho firiem o tržby, čo je pre ne likvidačné. Aj v tejto situácii s nimi však vieme skonsolidovať financie a nastaviť spolu opatrenia tak, aby toto ťažké obdobie dokázali prežiť“, pokračuje Peter Gunda.

Do iniciatívy Pomoc pre malé firmy sa zapojili spoločnosti z desiatich priemyselných odvetví. Najviac ich bolo z odvetví marketingu a produkcie, nasledovali ubytovanie a gastro prevádzky, maloobchod, kaderníctva, kozmetické služby a stavebné práce.

„Záleží nám na tom, aby tieto malé a stredné spoločnosti súčasnú krízu prežili. Pre podnikateľské prostredie v našej krajine sú veľmi dôležití a preto sme rozhodnutí naďalej im, prostredníctvom našej iniciatívy pomáhať. Len spoločnými silami sa Slovensko z korona krízy zotaví,“ uzavrel Gunda.

Postup na získanie pomoci je jednoduchý. Stačí vyplniť formulár.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. máj 2023 10:25