La Donuteria
StoryEditor

Predajca slovenských donutov hlási expanziu do zahraničia

23.06.2020, 12:21
Autor:
redred
La Donuteria ponúka podnikateľom v zahraničí hotový koncept.

Predajca „Best donuts in town” La Donuteria hlási po obrovskom úspechu na našom trhu expanziu do zahraničia.

Podľa zakladateľa konceptu Petra Straňáka majú už slovenský trh plne pokrytý. Slovákom žijúcim v zahraničí, ako aj zahraničným fanúšikom sladkého street foodu, tak ponúkajú unikátnu príležitosť na perspektívne podnikanie. 

Vedeli ste, že donut je celosvetovo najpredávanejším typom dezertu? Len v Spojených štátoch sa ich ročne zje viac ako 10 miliárd kusov. Tieto koláčiky, s pôvodom v Holandsku, majú bohatú históriu a čoraz viac rastúcu základňu fanúšikov po celom svete. Po obsadení slovenského trhu sa tento koncept s domácimi, ručene robenými slovenskými donutkami chystá do ďalších európskych veľkomiest.

Na Slovensku má La Donuteria aktuálne 9 predajní, z ktorých 8 je v rukách franšízantov, a ďalšie 2 mobilné food-trucky. Okrem toho má dve ďalšie pobočky v Českej republike, a aktuálne pripravuje na otvorenie hneď niekoľko ďalších franšízových pobočiek v Maďarsku, Rakúsku, Česku ale aj v Nemecku či v Dánsku.

“Náš koncept, ktorý sme vyvíjali v Londýne približne rok, kedy sme vyskúšali viac ako 100 receptov, sa za svoje tri roky pôsobenia vypracoval na druhú najväčšiu sieť handmade donuterií v Európskej Únii. Našim cieľom je stať sa do konca roka 2020 číslom 1,” vyjadruje sa na tému expanzie Peter Straňák, Founder & CEO, La Donuteria Group.

La Donuteria prináša podnikateľom v zahraničí hotový koncept, na ktorom pracoval medzinárodný tím špecialistov 3 roky. Výhodou konceptu je prevádzková jednoduchosť, ktorá nevyžaduje vyššie kvalifikovaných ľudí, ktorých je v gastronómi nedostatok. Veľkosť priestorov sa pohybuje len v rozmedzí od 40 do 70m2, čo prirodzene znižuje náklady na prenájom. “Väčšinu surovín logisticky zabezpečujeme my a to platí aj pre naše franšízové pobočky, čim výrazne znižujeme starosti a aj obstarávacie ceny pre našich franšízových partnerov,” vysvetľuje Peter Straňák.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
27. máj 2023 20:21