StoryEditor

KRAS zverejnil konečný termín na prihlásenie agentúr do rebríčka Top TAAS

24.07.2020, 11:28
Autor:
redred
Agentúry majú šancu poslať podklady do 3. augusta.

Klub reklamných agentúr Slovenska zverejnil konečný termín na doručenie hlásení o gross income za rok 2020 a všetkých povinných údajov a príloh potrebných pre zostavenie rebríčka Top Advertising Agencies Slovakia (TAAS). Termín bol určený na  3. augusta 2020 do 18.00 hod.

Rebríček Top Advertising Agencies Slovakia (TAAS) je periodickým ukazovateľom ekonomickej výkonnosti zúčastnených agentúr, ktoré pôsobia výhradne v oblasti reklamy a marketingovej komunikácie v Slovenskej republike. Garantom rebríčka je KRAS, ktorý ho zverejňuje raz za rok a agentúry sú v ňom zoradené  podľa výšky ich gross income. Gross income je jediný celosvetovo uznávaný porovnávací parameter ekonomickej výkonnosti reklamných agentúr.  

Účasť v TAAS je zároveň (podobne ako v prípade TOP KRAS) aj hlavným kritériom pre zaradenie do prestížnej súťaže Agentúra roka.

Ako sa zostavuje TAAS?

Agentúry, ktoré sa rozhodnú zaradiť  tento rok do TAAS 2020, vyplnia Formulár a pripoja Výpis z obchodného registra SR a Výkaz ziskov a strát, obe sú verejnými listinami. Po skontrolovaní úplnosti podkladov prevezme túto agendu nezávislý poradca, ktorým je audítorská  spoločnosť  BDO. Nezávislý poradca zostaví anonymný grafikon odchýlok jednotlivých sledovaných účtovných parametrov a predloží ho  kontrolnej komisii, ktorá bude  pozostávať z vyžrebovaných zástupcov zúčastnených agentúr. Kontrolná komisia na základe podkladov predložených nezávislým poradcom určí tie subjekty (bez toho aby poznala ich mená, respektíve obchodné názvy), ktoré nezávislý poradca bude ďalej dotazovať a prípadne od nich žiadať doplňujúce vysvetlenia k nahláseným údajom.

Po tomto procese nezávislý poradca zostaví predbežný rebríček, grafikon odchýlok a komentár z komunikácie s agentúrami. Kontrolná komisia v odôvodnených prípadoch môže dotknutej agentúre, ktorá relevantne nezdôvodnila nezrovnalosti v niektorej položke, navrhnúť zníženie tejto položky na úroveň benchmarku ročníka. V prípade, že agentúra nebude s takýmto návrhom súhlasiť, Kontrolná komisia navrhne dotknutú agentúru nezaradiť do rebríčka.  Konečnú verziu rebríčka schvaľuje Schvaľovacie zasadnutie , ktoré je zložené zo všetkých zúčastnených agentúr. Výsledný rebríček TAAS 2020 sekretariát KRAS-u zverejní v médiách.

V prípade záujmu sa rebríčka TAAS zúčastniť, je potrebné do  spomenutého termínu  doručiť do kancelárie KRAS-u (ul. Šustekova 51) všetky údaje v požadovanej štruktúre a forme, ako aj všetky povinné prílohy - Vyplnený formulár, Výpis z Obchodného registra z www.orsr.sk  a Výkaz ziskov a strát. Schvaľovacie zasadnutie agentúr účastných v rebríčku sa bude konať 24. augusta 2020

Minulý rok prešiel Top TAAS zmenou metodiky, na jeho čelo sa dostala agentúra Wiktor Leo Burnett, ktorá si prvenstvo obhájila minulý rok druhýkrát za sebou.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
30. máj 2023 04:36