StoryEditor

New York otvára múzeá, divadlá zostanú zatvorené do konca roka

28.08.2020, 11:35
Autor:
TASRTASR
Múzeá v New Yorku boli kvôli pandémi pol roka zatvorené.

Múzeá v New Yorku, ktoré sa zatvorili v marci v rámci snáh zastaviť šírenie koronavírusu, dostali povolenie otvoriť pre návštevníkov.

New York bol v Spojených štátoch jedným z najväčších ohnísk nákazy. V poslednom období sa tam však počet prípadov infikovaných výrazne znížil.

Múzeum moderného umenia v americkom meste New Yorku sa vo štvrtok znova otvorilo pre verejnosť po takmer šiestich mesiacoch, keď bolo zatvorené z dôvodu koronavírusovej pandémie.

Počas prvého dňa po opätovnom otvorení privítalo toto svetoznáme múzeum s kapacitou zníženou na 25 percent mnohých návštevníkov.

"S novými bezpečnostnými protokolmi a opatreniami v platnosti si naši diváci môžu naďalej užívať jedinečné zážitky v našich galerijných zbierkach a na výstavách. Dúfame, že tu nájdu potešenie a inšpiráciu," povedal riaditeľ múzea Glenn Lowry v tlačovom vyhlásení.

MoMA.org

​Metropolitné múzeum umenia (MET) sa opäť otvorí cez víkend, od 3. septembra bude sprístupnené Múzeum amerického umenia Whitneyové a o mesiac neskôr aj Guggenheimovo múzeum.

Ďalšie kultúrne inštitúcie v New Yorku vrátane divadiel na Broadwayi, Metropolitnej opery či Newyorskej filharmónie nateraz znovuotvorenie vylúčili minimálne do konca tohto roka.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
07. jún 2023 13:59