TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Zahraniční diplomati hovoria o tom ako sa im žije v Bratislave

09.09.2020, 16:10
Autor:
redred
Podcasty sú súčasťou projektu Turistom vo vlastnom meste

Bratislava Tourist Board v spolupráci so Slovak Spectator začína so sériou podcastov, v ktorých vyspovedá diplomatov pôsobiacich v Bratislave. Ambasádori prezradia zaujímavosti zo svojho života a porovnajú hlavné mesto Slovenska s metropolami, z ktorých pochádzajú.

Podcasty sú súčasťou projektu Turistom vo vlastnom meste. Veľvyslanci sú nositeľmi tejto myšlienky, keďže dlhodobo žijú v Bratislave a za ten čas ju mohli bližšie spoznať.

V posledných rokoch som vďaka aktívnej spolupráci s veľvyslancami pôsobiacimi v Bratislave mal možnosť poznať nielen profesionálny rozmer ich práce, ale aj osobné záujmy a zvyky. Mnohí z nich objavujú neznáme tváre nášho mesta, sú kultúrne aktívni, športujú, dokonca behajú mestský maratón. V rozhovoroch o sebe a našom meste prezradia, kde objavili krásu Bratislavy, čo majú v našom meste radi, na čo si nezvykli aj to čo všetko máme spoločné či rozdielne,“ uviedol Vladimír Grežo, predseda predstavenstva BTB.

Nový projekt chce priblížiť pohľad na metropolu Slovenska očami cudzincov. Vypočuť si bude možné rozhovory s veľvyslancami z desiatich krajín. Okrem európskych krajín sú plánované aj vzdialenejšie destinácie ako USA, Kanada či India.

Prvý podcast bude venovaný veľvyslankyni Írska, ktorá povie nielen o tom, čo sa jej páči na živote v Bratislave, ale aj o veciach, ktoré ju po príchode prekvapili, či službách, ktoré by sa mali zlepšiť.

Prekvapilo ma, ako rýchlo je možné dostať sa z Bratislavy do lesa a ďaleko od ľudí,“ hovorí Hilda Ó Riain, ktorú môžete stretnúť na potulkách po Malých Karpatoch, na Devíne či Draždiaku. Učarovala jej aj atmosféra Klariskej ulice a určite nevynechá ani návštevu Irish pubov v jej blízkosti.

BTB bude podcasty zverejňovať na stránke Visit Bratislava. Odoberať ich bude možné na známych službách ako Apple Podcasts, Spotify či Google Podcasts. Šíriť sa budú aj prostredníctvom sociálnych sieti na profiloch Visit Bratislava, ktoré sleduje množstvo zahraničných obyvateľov Bratislavy, ako aj návštevníci mesta z celého sveta. Zároveň budú poskytnuté inštitúciám a ministerstvám, ktoré komunikujú a prezentujú Slovensko v zahraničí. Rozhovory sú nahraté v anglickom jazyku v dĺžke 15 - 20 minút.

01 - Modified: 2020-07-02 14:46:51 - Feat.: 0 - Title: Bratislava pozýva na pešie a cykloprehliadky
01 - Modified: 2022-06-28 04:52:49 - Feat.: - Title: Bratislava láka turistov. Ako 72-hodinové mesto, ktoré zažijete na vlastné nohy 02 - Modified: 2021-11-08 18:57:47 - Feat.: - Title: Turizmus sa podľa prognózy spamätá z krízy až v roku 2025, môžu však vzniknúť aj šedé zóny 03 - Modified: 2021-07-15 18:42:14 - Feat.: - Title: Spoznajte nepoznané zákutia Bratislavy. Inšpirujte sa novou sériou videí a bezplatnými prehliadkami 04 - Modified: 2020-12-08 11:11:06 - Feat.: - Title: Dunajské nábrežie v Bratislave sa rozžiarilo umením 05 - Modified: 2021-11-08 18:55:08 - Feat.: - Title: Kaviareň v kostole či ďalšie UFO v Bratislave. Projekt Turistom vo vlastnom meste pokračuje
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
07. jún 2023 23:38