StoryEditor

Seznam.cz otvorí na jar prvú zahraničnú pobočku v Bratislave

22.02.2022, 09:10
Autor:
ČTKČTK
Najväčšia česká internetová firma hľadá 20 zamestnancov, hlavne vývojárov a programátorov.

Najväčšia česká internetová firma Seznam.cz otvorí na jar tohto roku pobočku v Bratislave. Pôjde o desiatu pobočku spoločnosti a prvú v zahraničí. V súčasnosti pre ňu vypísala takmer 20 pracovných pozícií, hlavne pre vývojárov a programátorov. Spoločnosť to dnes uviedla na svojom blogu.

„Pre naše služby neustále hľadáme odborníkov naprieč všetkými odbormi. Najmä o seniorné vývojárske pozície je na tuzemskom trhu veľký záujem, preto sme sa rozhodli dať príležitosť aj záujemcom zo Slovenska. Vzhľadom k tomu, že u susedov máme v ponuke necelé dve desiatky pozícií, dáva nám zmysel otvoriť v Bratislave samostatnú pobočku, aby sa ľudia nemuseli za prácou sťahovať,“ uviedol riaditeľ pre rozvoj podnikania Igor Kalaš.

Možnosť pracovať pre Seznam.cz budú mať na Slovensku aj záujemcovia z iných miest, napríklad v Žiline firma plánuje v prípade potreby prenajatie co-workingových pracovných miest. Rovnakou cestou sa môže vydať aj v ďalších slovenských mestách, pokiaľ to bude s ohľadom na dopyt dávať zmysel.

Seznam.cz už teraz zamestnáva cudzincov a umožňuje vybraným pracovníkom flexibilitu vo výkone práce. „Dlhodobo sledujeme záujem ľudí zo Slovenska pracovať pre technologického lídra v regióne strednej Európy. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme sa pre expanziu na Slovensko rozhodli. Koronavírusová pandémia navyše ukázala, že tímy môžu veľmi dobre fungovať aj na diaľku,“ dodal Kalaš .

Seznam.cz má svoje pobočky v Prahe, Brne, Ostrave, Olomouci, Zlíne, Plzni, Českých Budějoviciach, Liberci a Hradci Králové. Prevádzkuje vlastné dátové centrum Kokura v pražských Horných Počerniciach a nové s názvom Nagoja začína stavať v Benátkach nad Jizerou.

Seznam.cz v roku 2020 zvýšil čistý zisk o 13 percent na 1,33 miliardy českých korún (zhruba 55 miliónov eur). Tržby stúpli o 5,5 percenta na 4,95 miliardy korún (203 miliónov eur). Firmu so zhruba 1500 zamestnancami vlastní jej zakladateľ Ivo Lukačovič.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
04. jún 2023 21:41