archív
StoryEditor

McDonald's otvára na globálnej úrovni novú pozíciu vo vedení

04.10.2020, 22:17
Autor:
(pš)(pš)
Nová šéfka bude zodpovedná za posolstvo firmy, udržateľnosť či firemnú filantropiu.

Spoločnosť McDonald's na globálnej úrovni má novú šéfku vo vedení firmy. Ide o Katie Fallonovú, ktorá bude zodpovedať z  EVP (Employee Value Proposition) a bude tiež tím na globálnej úrovni, ktorý sa bude orientovať na posolstvo firmy.

Nová šéfka bude reportovať priamo generálnemu riaditeľovi firmy, ktorým je Chris Kempczinski, jej nový tím bude zodpovedať za komunikáciu, vládne vzťahy, udržateľnosť, takzvanú sustainability, bude dohliadať na firemnú filantropiu a stratégiu ESG.

Spoločnosť McDonald's v tomto roku reorganizoval globálny komunikačný tím do troch nových oblastí aby posilnil podnikanie a dodal hodnotu podnikaniu: stratégie a kampane zamerané na potraviny, ľudí a planétu, potom na strategickú komunikáciu a vzťahy s médiami, ako aj na internú komunikáciu.

V júli spoločnosť zverejnila finančné výsledky, jej príjmy poklesli o 30 percent na 3,77 miliárd dolárov. Čistý príjem klesol o 68 percent na 483,8 miliónov dolárov. Finančné výsledky kopírujú mesiace apríl až jún, teda čas, kedy vrcholil v krajinách lockdown.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 13:31