StoryEditor

dm vyvinula produkty vlastných značiek neutrálne k životnému prostrediu

03.05.2021, 11:45
Autor:
redred
Výrobky každodennej potreby majú označenie Pro Climate.

Spoločnosť dm vyvinula produkty vlastných značiek každodennej potreby s označením Pro Climate, ktoré sú nielen klimaticky neutrálne, ale prvýkrát aj neutrálne k životnému prostrediu. Vyrábajú sa totiž takým spôsobom, aby zanechávali čo najmenšiu možnú ekologickú stopu.

To znamená, že dopady na životné prostredie sa v čo najväčšej možnej miere znižujú a zostávajúce neeliminovateľné dopady v piatich kategóriách – kompenzácia emisií CO2, eutrofizácia, acidifikácia, oxidačný smog a narúšanie ozónovej vrstvy, ktorým sa nedá zabrániť, sa vyrovnávajú renaturačnými projektmi v Nemecku.

V prvej fáze na slovenský trh postupne uvádza štrnásť Pro Climate produktov z radov dm značiek alverde, Denkmit, Jessa, SUNDANCE či Sanft&Sicher.

„Je v našom vlastnom záujme, aby sme s potrebnými zdrojmi zaobchádzali príkladne a zodpovedne. To znamená vytvoriť pre prírodu možnosti na regeneráciu, aby bolo vôbec možné ju zachovať pre budúce generácie. Pretože budúcnosť celej spoločnosti je udržateľná, len keď budeme žiť v súlade s prírodou. Znakom našej snahy v dm o zachovanie kvality života na Zemi je vývoj nových produktov, pri ktorých sa už od začiatku snažíme o maximálnu možnú redukciu dopadov na životné prostredie a súčasne o dodatočnú kompenzáciu zostávajúcich neeliminovateľných dopadov vznikajúcich pri výrobe a likvidácii produktov paralelne v rámci všetkých piatich environmentálnych kategórií,“ povedala Janka Poláčková, prokuristka spoločnosti dm drogerie markt.

Každý produkt má v priebehu svojej výroby, používania a likvidácie vplyv na klímu a životné prostredie. Preto ten, kto chce nakupovať a žiť udržateľným spôsobom, dbá popri pôvode a spôsobe výroby produktov aj na ich regionálnosť, balenie a aspekty ochrany životného prostredia. Aj vďaka takejto požiadavke zo strany zákazníkov je stále viac tovarov a služieb dostupných pod označením klimaticky neutrálny. Znamená to, že dopady na klímu sú počas produkcie, prepravy a spotreby čo najmenšie a nevyhnutné množstvá COsú kompenzované napríklad projektmi zalesňovania.

  dm drogerie

​Tento dosah však má oveľa širšiu rovinu súvislostí a je možné ho zmierniť, ale nedá sa mu celkom vyhnúť. Na ochranu životného prostredia totiž nestačí, ak vyvážime len emisie oxidu uhličitého, čo je prípad klimaticky neutrálnych produktov. Preto ide dm so svojimi novými produktmi Pro Climate  ešte o krok ďalej a kompenzuje päť negatívnych dopadov na životné prostredie – už vyššie spomínanú kompenzáciu emisií oxidu uhličitého, ďalej eutrofizáciu, ktorá predstavuje obohacovanie vôd anorganickými živinami, najmä zlúčeninami fosforu a dusíka, čo vedie k porušeniu rovnováhy prirodzeného prostredia vôd, acidifikáciu, čiže okyslenie, oxidačný smog, ktorý vzniká počas letných dní dôsledkom reakcie UV žiarenia z intenzívneho slnečného svitu s oxidmi dusíka a uhľovodíkmi produkovanými domácnosťami a priemyselnou výrobou, a narúšanie ozónovej vrstvy. Pri takejto kompenzácii hovoríme už o produktoch neutrálnych k životnému prostrediu.

Značka venovala pozornosť aj výberu obalov na produkty Pro Climate. Počas ich vývoja dospela k zaujímavému poznatku, a to, že vo väčšine prípadov je z pohľadu celkovej ekobilancie použitie malého množstva plastu lepšou alternatívou pre klímu a životné prostredie ako použitie napríklad skla. Preto dm stavila na recyklovateľné plastové obaly. Pri produktoch Pro Climate sa v záujme redukcie vplyvov na životné prostredie zároveň pokúsila o minimalizáciu obalov, súčasne sa snaží o ich vysokú mieru recyklovateľnosti, dbá na to, aby obsahovali najvyšší možný podiel recyklátu, a to všetko s ohľadom aj na bezpečnosť balenia.  

01 - Modified: 2021-06-04 08:10:33 - Feat.: - Title: Víťazstvo pre štyri výrobky dm značiek v 10. ročníku programu Voľba spotrebiteľov 02 - Modified: 2021-04-13 06:59:45 - Feat.: - Title: Biobavlnu nahradila viskóza. Nová alternatíva pre ekologicky zmýšľajúcich zákazníkov v dm 03 - Modified: 2021-03-18 12:02:03 - Feat.: - Title: dm pomáha rodinám v núdzi už desať rokov 04 - Modified: 2021-02-23 08:22:39 - Feat.: - Title: dm spúšťa kampaň na podporu produktov s obsahom vybraných bylín 05 - Modified: 2020-12-03 13:30:33 - Feat.: - Title: Spoločnosť dm už piatykrát získala ocenenie za najdôveryhodnejšiu značku v kategórii drogérie
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
17. jún 2024 19:51