StoryEditor

Najluxusnejšie výhľady na Manhattane. MAFRA Slovakia prináša exkluzívnu knihu Private Views

30.06.2021, 16:50
Autor:
redred
Výpravná publikácia architektky a umelkyne Andi Schmied prezentuje výhľady z 25 najluxusnejších obytných mrakodrapov na Manhattane.

Private Views: A High-Rise Panorama of Manhattan je výpravná kniha, ktorá prezentuje výhľady z 25 najluxusnejších obytných mrakodrapov na Manhattane. Tie Andi Schmied dokumentovala, keď sa v New Yorku falošne (a úspešne) vydávala za maďarskú miliardárku kupujúcu byt.

Private Views

Napriek ikonickej povahe panorámy Manhattanu existujú iba štyri miesta, odkiaľ môže tento pohľad zažiť verejnosť. Aj to až po zaplatení vstupného: Empire State Building, Rockefeller center, ONE World Trade Center a Edge na Hudson Yards.

Všetky ostatné pohľady z výšky sú súkromným privilégiom majiteľov tých najluxusnejších bytov. Private Views vydala VI PER Gallery Praha, na slovenskom trhu ju ponúka vydavateľstvo MAFRA Slovakia.

Andi Schmied v knihe ponúka pohľad do tohto elitného sveta, predstavuje surrealistické „presviedčacie“ stratégie realitných maklérov a umožňuje čitateľom obísť vrátnikov týchto luxusných nehnuteľností.

Čitateľ uvidí západ slnka z Trump Tower, výhľad zo súkromného klubu najvyššej obytnej stavby na planéte a ukážky tých najluxusnejších materiálov, ako je sibírsky mramor používaný v kúpeľniach s výhľadom na Sochu slobody.

Private Views

Private Views

Private Views

Private Views

Private Views

​​Kniha je rozdelená do štyroch hlavných sekcií: rozhovory s autorkou a jej alter egom, fiktívnou miliardárkou Gabriellou, fotografie nehnuteľností a prepis dialógov s realitnými agentmi, informatívne texty o svete luxusných nehnuteľností a autorské eseje.

Texty sa zaoberajú okrem iného históriou výhľadov, problematikou tieňov, ktoré tieto budovy vrhajú či vybavením bytov a ich aranžovaním na účely predaja. Kniha vyšla v anglickom jazyku, v predaji je na knihy.hnonline.sk

Private Views

Private Views

Private Views

​Novú knižnú HN edíciu spustila MAFRA Slovakia v apríli, pilotným titulom sú Prezidenti rozdelenej Ameriky. Okrem toho vydáva známe evitovky (naposledy titul Len raz) či knihu Čarovné Slovensko.

01 - Modified: 2021-04-22 07:39:26 - Feat.: 0 - Title: Hospodárske noviny odštartovali vlastnú knižnú edíciu
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 07:13