Van Beurden na najvyššom poste ropnej firmy nahradí Švajčiara Petra Vosera. Do funkcie by mal nastúpiť 1. januára budúceho roka.
Novým výkonným riaditeľom ropnej spoločnosti Royal Dutch Shell bude Holanďan Ben van Beurden, oznámila dnes firma. Informovala o tom agentúra DPA.
Van Beurden na najvyššom poste jednej z najväčších ropných firiem na svete nahradí Švajčiara Petra Vosera. Do funkcie by mal nastúpiť 1. januára budúceho roka.
Ben van Beurden nastúpil do holandsko-britského ropného koncernu v roku 1983, pričom pôsobil vo viacerých funkciách, a to tak v Holandsku, ako aj v Malajzii, USA a najnovšie v Británii.
Voser (54) opustí Royal Dutch Shell v marci budúceho roka po 29 rokoch strávených vo firme. Najvyšší post zastával od roku 2009.