Radovan Pala a Andrej Leontiev z TaylorWessing e/n/w/c so špeciálnou cenou v rámci súťaže ReŠtart Slovensko
StoryEditor

Advokáti podporili projekt Budujeme nádej

05.02.2014, 08:05
Advokátska kancelária TaylorWessing e/n/w/c ukázala, že podpora zaujímavých verejnoprospešných vecí sa dá realizovať aj inak ako peniazmi. V rámci súťaže Reštart Slovensko 2013, ktorá už niekoľko rokov hľadá online riešenia v prospech spoločenskej zmeny, sa rozhodli prispieť osobným vkladom.

Advokátska kancelária do súťaže poskytla špeciálnu cenu vo forme právneho poradenstva v hodnote 3 500 eur. Spomedzi 10 finalistov zaujal advokátov projekt Budujeme nádej, ktorý prináša nový model výstavby bývania pre obyvateľov marginalizovaných rómskych osád, založený na podpore ich vlastnej snahy a zodpovednosti. Podľa Andreja Leontieva, partnera advokátskej kancelárie TaylorWessing e/n/w/c, je tento projekt zaujímavý a poskytnutie právneho poradenstva preň dáva veľký zmysel. „Projekt mikropôžičiek možno nemá automaticky širokú podporu verejnosti, neposkytuje populistické riešenia, ale je postavený na pevných základoch. Veríme, že vytvorenie dobrého právneho rámca bude prínosom práve pri kľúčových momentoch ako bude poskytovanie pôžičiek, vysporiadanie pozemkov pre úspešných prijímateľov podpory, zabezpečenie vyplácania pôžičky a pod,“ zdôvodnil výber projektu Andrej Leontiev. „Spoliehame sa, že spojenie nášho mena a vytvorenie dobrého právneho rámca umožní projektu, aby získal ďalších veľkých partnerov, prípadne aj podporu štátu,“ dodáva Andrej Leontiev.

Advokátska kancelária právne dohliada na kroky, ktoré zástupcovia projektu uskutočnia, aby darovací web portál fungoval transparentne a aby jeho prostredníctvom bolo možné podporiť čo najviac mladých rodín, ktoré sa rozhodli zmeniť svoj život k lepšiemu.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
23. február 2024 10:48