Storočné tenisové rakety v Bratislave
StoryEditor

Storočné tenisové rakety v Bratislave

10.06.2016, 09:48
Autor:
HNHN
Prvé tenisové múzeum v strednej a východnej Európe je otvorené na Gagarinovej ulici 10 v Bratislave.

Viete, kedy sa začali vyrábať drevené tenisové rakety a kto je držiteľ najväčšieho počtu takýchto rakiet na svete? Aj to sa dozviete, ak navštívite Tenisové múzeum na Gagarinovej ulici 10 v Bratislave, ktoré je prvé v strednej a východnej Európe.

 

Unikátny projekt dnes otvorili nadšenci a zberatelia drevených tenisových rakiet za účasti našich známych tenistiek Karin Habšudovej a Dominiky Cibulkovej. Celý zámer múzea je založený na špecifickosti práve drevených rakiet, ktoré sa s príchodom nových technológií prestali vyrábať. O námete prečo otvoriť Tenisové múzeum v Bratislave hovorí Igor Kucej, držiteľ Guinnessového rekordu v počte drevených rakiet na svete, zberateľ a majiteľ múzea: „Tenisu na Slovensku veľmi fandím. Som hrdý na našich tenistov, čo dosiahli nielen doma, ale aj v zahraničí. Preto som sa rozhodol pred 5 rokmi začať zbierať práve drevené tenisové rakety, ktoré budú pre nás v budúcnosti už vzácnosťou. Túto ideu múzea som dostal potom ako som sa stal aj držiteľom svetového rekordu v počte drevených tenisových rakiet. Tak som sa rozodol podeliť o túto moju vášeň aj s ostatnými fanúšikmi a odovzdať im trošku histórie nielen z nášho ale aj svetového tenisového sveta.“

 

Tenisové múzeum obsahuje viac ako 1000 raktiet z celého sveta. Nájdete tam skoro všetky tenisové svetové značky ako aj tenisové rakety znánych tenistov z celého sveta.  Vzácnosťou sú drevené rakety, ktoré patrili slávnym tenistom sveta rumunovi Iliemu "Nasty" Năstasovi a švédovi Björnovi Rune Borgovi a ktoré nesú aj ich autogram. Celá expozícia je podporená aj zberateľmi z iných krajín. V celej tejto kolekcii sa nachádza aj tenisová raketa od Miroslava Mečířa, s ktorou vyhral na olympiáde v roku 1988.

 

Najznámejší svetový tenisový tréner zo Slovenska Marián Vajda po prehliadke povedal: „Tak takúto krásnu kolekciu a zbierku rakiet som ešte nevidel. Úprimne Vám gratulujem a budem to šíriť ďalej po svete.“

 

Múzeum drevených tenisových rakiet má pre návšteníkov pripravené aj zaujímavosti ako sú historický pletací stroj rakiet či zmenšená plocha tenisového kurtu. Mladsích návštevníkov zaujme priamo možnosť online hry tenisu. Ide o jedinečný projekt, ktorý bude pre verejnosť otvorený ako stála expozícia.

Expozícia bude otvorená od stredy do piatka v čase od 16.00 – 18.00 hod a v sobotu a nedeľu od 14.00 – 18.00 hod.

 

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
02. október 2023 14:36