StoryEditor

Frekvencie v pásme 3,5 GHz pre štyri spoločnosti

13.07.2005, 00:00

Telekomunikačný úrad SR (TÚ SR) na základe poradia účastníkov výberového konania, ktoré určila výberová komisia, udelí spoločnostiam Amtel Slovensko, GlobalTel, Telenor Networks a WiMax telecom individuálne povolenie na používanie frekvencií v pásme 3,5 GHz.

Ako informoval ďalej Stratégie hovorca TÚ SR Roman Vavro, úrad týmto vytvára lepšie podmienky najmä pre ďalší rozvoj vysokorýchlostného internetu a verejnej telefónnej služby. TÚ SR v zmysle zákona oznámi neúspešným žiadateľom výsledok výberového konania písomne spolu s uvedením dôvodov.

Podmienky výberového konania boli v zmysle zákona o elektronických komunikáciách stanovené tak, aby sa vo verejnom záujme vytvorili podmienky na rozvoj konkurencie v oblasti elektronických komunikácií v Slovenskej republike, aby bola dosiahnutá efektívna hospodárska súťaž a zároveň boli podporené záujmy koncových užívateľov s ohľadom na kvalitu a ceny služieb.

TÚ SR v zmysle zákona zverejnil výzvu na predloženie ponúk na pridelenie frekvencií na zriadenie a prevádzkovanie verejnej bezdrôtovej prístupovej siete (FWA) vo frekvenčnom pásme 3,5 GHz. V stanovenom termíne doručili na Telekomunikačný úrad SR (TÚ SR) ponuky 14 - ti záujemcovia. Predseda TÚ SR vymenoval výberovú komisiu, ktorá určila poradie v zmysle hodnotiacich kritérií stanovených vo výzve. Poradie, ktoré určila komisia je v zmysle zákona pre úrad záväzné. Úspešní účastníci výberového konania získajú frekvencie, ktoré využijú na vybudovanie prístupových sietí, t.j. pre pripojenie svojich zákazníkov do siete prostredníctvom ktorej poskytujú služby.

Zdroj: Vladislav Doktor, Stratégie

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
18. december 2025 03:55